Արցախի հետ բոլոր ծրագրերը շարունակվելու են. ՀՀ մշակույթի նախարար
Մշակույթի ոլորտում տարվող նոր քաղաքականության ծրագրային դրույթներում անպայման նշվելու է Արցախի Հանրապետության հետ համագործակցությունը և մշակութային ծրագրերի համատեղ իրականացումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀՀ մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը՝ հավելելով, որ այն բոլոր ծրագրերը, որոնք սկսվել են Արցախի հետ, շարունակվելու են:
«Այցի ընթացքում շատ կարևոր հանդիպում եղավ ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ, իսկ իմ արցախցի գործընկերոջ հետ քննարկեցինք հրատապ հարցեր՝ այդ շրջանակում կարևորելով մշակութային կյանքի ակտիվացման ուղղությամբ բոլոր հնարավորություններն օգտագործելու հանգամանքը: Այդ առումով կփորձենք համատեղ նոր ծրագրեր մշակել»,- նշել է Լ. Մակունցը:
ՀՀ մշակույթի նախարարի խոսքով՝ Հայաստանում վերջին շրջանում տեղի ունեցող ներքաղաքական իրադարձություններն անակնկալ էին շատերի համար, սակայն, ընդհանուր առմամբ, այն իր դրական ազդեցությունն է ունենալու բոլոր ուղղություններով:

Все проекты с Арцахом будут продолжены. Министр культуры РА
В новых положениях о программной политике в области культуры будет упомянуто сотрудничество с Республикой Арцах и совместное осуществление культурных программ.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 мая, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявила министр культуры Армении Лилит Макунц, добавив, что все программы, начатые с Арцахом, будут продолжены.
«В ходе визита мы провели очень важную встречу с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, а также обсудили актуальные вопросы с моим коллегой из Арцаха, подчеркнув важность использования всех возможностей для активизации культурной жизни. В этом смысле мы постараемся разработать новые совместные программы», - сказала Л. Макунц.
По словам министра культуры РА, недавние внутриполитические события в Армении стали для многих сюрпризом, но в целом это окажет положительное влияние на все направления.