Արցախի հետ բոլոր ծրագրերը շարունակվելու են. ՀՀ մշակույթի նախարար
Մշակույթի ոլորտում տարվող նոր քաղաքականության ծրագրային դրույթներում անպայման նշվելու է Արցախի Հանրապետության հետ համագործակցությունը և մշակութային ծրագրերի համատեղ իրականացումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀՀ մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը՝ հավելելով, որ այն բոլոր ծրագրերը, որոնք սկսվել են Արցախի հետ, շարունակվելու են:
«Այցի ընթացքում շատ կարևոր հանդիպում եղավ ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ, իսկ իմ արցախցի գործընկերոջ հետ քննարկեցինք հրատապ հարցեր՝ այդ շրջանակում կարևորելով մշակութային կյանքի ակտիվացման ուղղությամբ բոլոր հնարավորություններն օգտագործելու հանգամանքը: Այդ առումով կփորձենք համատեղ նոր ծրագրեր մշակել»,- նշել է Լ. Մակունցը:
ՀՀ մշակույթի նախարարի խոսքով՝ Հայաստանում վերջին շրջանում տեղի ունեցող ներքաղաքական իրադարձություններն անակնկալ էին շատերի համար, սակայն, ընդհանուր առմամբ, այն իր դրական ազդեցությունն է ունենալու բոլոր ուղղություններով:

All joint projects with Artsakh to continue says new Armenian Minister of Culture
Cooperation with the Artsakh Republic and joint implementation of cultural projects will be mentioned in the provisions of the new policy being carried out in the culture sphere.
STEPANAKERT, MAY 21, ARTSAKHPRESS: Armenian Minister of Culture, Lilit Makunts, told ArtsakhPress the aforementioned, adding that the projects that have been started with Artsakh will continue.
“During the visit we had an important meeting with Artsakh’s President, Bako Sahakyan. Together with my counterpart we discussed urgent issues, attaching importance to stimulating the cultural life. In this regard, we will try to jointly develop new projects,’’ Lilit Makunts said.
In the minister’s words, the recent inter-political events of Armenia were a surprise for many. Nevertheless, it will have a positive influence in all directions.