Աշխատանքային այցով Արցախում է ՀՀ առողջապահության նախարարը
ԱՀ առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը մայիսի 26-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԱՀ առողջապահության նախարարության մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ նախարար Աթայանը ներկայացրել է ԱՀ առողջապահության ոլորտում իրականացվող ծրագրերը և կատարված բարեփոխումները։
Հանդիպման ընթացքում նախարարները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ուղիները, ուրվագծել անելիքները: Անդրադարձ է կատարվել Արցախի բժշկական հաստատությունները ժամանակակից բուժսարքավորումներով հագեցման և մասնագետներով համալրման խնդիրներին, ինչպես նաև մոր և մանկան առողջության պահպանմանը վերաբերող հարցերին:
Այցի շրջանակներում Արսեն Թորոսյանը Կարինե Աթայանի ուղեկցությամբ այցելել է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության մի շարք բժշկական հաստատություններ` ծանոթացել շենքային պայմաներին և բուժսպասարկման որակին:
Նախարար Թորոսյանը հավաստիացրել է, որ տարբեր ձևաչափերով համագործակցությունը շարունակական է լինելու և պատրաստակամություն է հայտնել նպաստել Արցախի առողջապահության հետագա զարգացմանը:

Armenia’s Minister of Health is in Artsakh on working visit
On May 26 Artsakh’s Minister of Health, Karine Atayan, received her Armenian counterpart, Arsen Torosyan, who is in Artsakh on a working visit.
STEPANAKERT, MAY 28, ARTSAKHPRESS:As the Artsakh Ministry’s press service informs, Artsakh Minister, Karine Atayan, presented projects being implemented in Artsakh’s healthcare sphere, as well as completed projects.
During the meeting the ministers discussed ways of bilateral cooperation and outlined things to be done. They reflected on the questions of providing the Artsakh medical institutions with specialists and modern medical equipment.
Within the framework of the visit, Armenia’s Minister of Health, Arsen Torosyan, accompanied by Artsakh’s Minister, visited a number of Artsakh’s medical institutions and got acquainted with their conditions and the quality of the medical services.
Arsen Torosyan assured that the cooperation will be continuous and expressed readiness to contribute to Artsakh’s healthcare further development.