Քիմ Քարդաշյանը պատմել է Թրամփի հետ հանդիպման մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Քիմ Քարդաշյանը փորձում է փրկել թմրադեղերի ապօրինի շրջանառության  համար ցմահ բանտարկված 62-ամյա Էլիս Ջոնսոնին, որն այդ կապակցությամբ հայուհուն շնորհակալական նամակ է գրել։ Էլիսն արդեն 21 տարի ճաղերի ետևում է։ Ու Քիմը փորձում է նրան օգնել դուրս գալ բանտից, հայտնում է News.am-ը։
Mic.com-ին տված հարցազրույցում Քիմը հայտնել է․
«Եթե Էլիսին փրկելու համար ես պետք է հանդիպեմ նախագահի հետ, ումից կախված է՝ կազատեն նրան , թե ոչ, ես կհանդիպեմ նրա հետ։ Ինձ այս գործում շատ է օգնում Ջարեդ Քուշները, նա ազդել է Դոնալդի վրա, ու նախագահն ըմբռնումով է վերաբերվել այդ գործին։ Էլիսն իր սխալի համար հատուցել է 22 տարվա ազատազրկմամբ։ Նրան սպասում է նրա ընտանիքը,  ու նա նոր աշխատանք է ունենալու։ Նախագահն ուշադիր լսեց ինձ ու ես հույս ունեմ, որ գործը մեզ համար դրական ընթացք կստանա»,- նշել է հայուհին։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իր Twitter-ում հայտնել է, որ հանդիպում է ունեցել Քիմի հետ ու նրա հետ քննարկել է բանտային բարեփոխումը։
«Այսօր ես հոյակապ հանդիպում եմ ունեցել ՔԻմ Քարդաշյանի հետ, նրա հետ զրուցել եմ բանտային բարեփոխման ու դատավճիռների կայացման մասին»,- գրել էր Թրամփը։

Ким Кардашян рассказала о встрече с Трампом
Как известно, Ким Кардашян встретилась с Дональдом Трампом в Белом Доме. Ким Кардашян пытается спасти отбывающую пожизненное наказание за трафик наркотиков 62-летнюю Элис Джонсон, которая написала армянке письмо благодарности. Элис за решеткой уже 21 год. И Ким пытается помочь ей выйти на свободу.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 июня, АРЦАХПРЕСС - В интервью Mic.com Ким заявила:
«Если для того, чтобы спасти Элис мне надо встретиться с президентом, человеком, от которого зависит, освободят ее или нет, я встречусь с ним. Мне много помогает в этом деле Джаред Кушнер, он повлиял на Дональда, и президент с пониманием отнеслись к этому делу. Элис заплатила за свою ошибку 22 годами тюрьмы. Ее ждет ее семья и у нее будет новая работа. Президент внимательно выслушал меня, и я надеюсь, что дело примет положительный для нас оборот», - отметила армянка.
Чуть ранее президент США Дональд Трамп сообщил в своем Twiitter, что провел встречу Ким и обсудил с ней тюремную реформу.
«Сегодня у меня была великолепная встреча с Ким Кардашян, поговорили о тюремной реформе и вынесении приговоров», - написал Трамп.