Շուշիում բացվել է ցուցահանդես՝ նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան
Շուշիի կերպարվեստի թանգարանում այսօր բացվել է Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղի արվեստի դպրոցի սաների աշխատանքների ցուցահանդես՝ նվիրված Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի  հաղորդմամբ`   ցուցահանդեսին ներկայացված էին Վանք գյուղի արվեստի դպրոցի սաների պատրաստած 15 քանդակ և 60 գեղանկար: Միջոցառմանը երաժշտական կատարումներով հանդես է եկել Շուշիի Դանիել Ղազարյանի անվան երաժշտական դպրոցի անսամբլը:
Միջոցառմանը ներկա ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը տոնի առթիվ շնորհավորել է բոլոր երեխաներին՝ մաղթելով ուրախ ու անհոգ մանկություն:
Նշենք, որ ցուցահանդեսը կազմակերպվել է «Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի և «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամի համատեղ նախաձեռնությամբ: Այն այցելուների համար բաց կլինի մեկ ամիս:

Exhibition dedicated to International Day of Children opened in Artsakh's Shushi
On Friday an exhibition of works of pupils of Vank village’s art school opened in Shushi’s Fine Arts Museum. The exhibition was dedicated to the International Children’s Day.
STEPANAKERT, JUNE 1, ARTSAKHPRESS:As ArtsakhPress correspondent informs, fifteen sculptures and sixty paintings of the art school’s pupils were presented in the exhibition.  Shushi’s Daniel Ghazaryan music school’s ensemble performed at the event.
Artsakh Minister of Education, Science and Sport, Narine Aghabalyan, congratulated all the children on the occasion of the holiday.
To note, the exhibition was organized at the joint initiative of “Museums of Shushi town” SNCO and “Future generations’’ Fund. The exhibition will be open to visitors for a month.