Քիք բոքսինգի աշխարհի գավաթի խաղարկությունից արցախցի մարզիկները վերադարձել են մեդալներով
Մայիսի 30-ից մինչև հունիսի 5-ը Ռուսաստանի Դաշնության Անապա քաղաքում ընթացել է քիք բոքսինգի աշխարհի գավաթի խաղարկություն, որին մասնակցել է նաև արցախցի 4 մարզիկ:
Քիք բոքսինգի աշխարհի գավաթի խաղարկությունից  արցախցի   մարզիկները   վերադարձել  են  մեդալներով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում   Արցախի  ավանդական   քիք-բոքսինգի    ֆեդերացիայի   փոխնախագահ, Անապա   մեկնած Ստեփանակերտի    մանկապատանեկան  մարզադպրոցի    մարզիչ     Արմեն  Ղահրամանյանն  ասել  է,   որ  արցախցի   մարզիկներն  առաջին  անգամ  են  մասնակցում   քիք բոքսինգի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը:
Նրա  խոսքով՝    57կգ  քաշային  կարգում     Արեն Հակոբյանը և  63.5  կգ  քաշայինում՝   Հարություն Գալստյանը գրավել են 2-րդ տեղեր՝  արժանանալով  արծաթե  մեդալների  և   պատվոգրերի:  Իսկ  60կգ քաշային  կարգում   Իգոր Հարությունյանը և 63,5  կգ քաշայինում՝    Հրաչյա Համբարձումյանն  էլ գրավել են 3-րդ տեղեր՝  արժանանալով   բրոնզե  մեդալների  և   պատվոգրերի:
Ա.  Ղահրամանյանը  բավարար  է  գնահատել    խաղարկության    արդյունքները  և  հույս  հայտնել, որ  հաջորդ  անգամ   իրենք   աշխատելու  են   ևս  գրավել     մրցանակային  տեղեր:

Арцахские спортсмены вернулись с Кубка мира по кикбоксингу с медалями
С 30 мая по 5 июня в городе Анапа Российской Федерации состоялся кубок мира по кикбоксингу, в котором приняли участие 4 спортсмена из Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 июня, АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» вице-президент федерации кикбоксинга Арцаха, тренер детской спортивной школы Степанакерта, участвовавшей в соревнованиях в Анапе, Армен Каграманян сказал, что спортсмены Арцаха впервые участвуют в кубке мира по кикбоксингу.
По его словам, Арен Акопян в весовой категории 57 кг и Арутюн Галстян в весовой категории 63,5 кг заняли 2-е место, получив серебряные медали и грамоты. А Игорь Арутюнян и Грачья Амбарцумян в весовой категории 60 и 63,5 кг соответственно заняли третье место, завоевав бронзовые медали и грамоты.
A. Каграманян оценил результаты соревнований и выразил надежду на то, что в следующий раз они будут работать над тем, чтобы занять призовые места.