«Սատարում հարազատ բանակին» նախաձեռնողական խմբի անդամներն այցելել են զորամաս
«Սատարում հարազատ բանակին» նախաձեռնողական խմբի անդամները ՊՆ աջակցությամբ այցելել են Հադրութի N զորամաս:
«Սատարում  հարազատ  բանակին»   նախաձեռնողական  խմբի  անդամներն   այցելել են զորամաս
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Զորամասում   նախաձեռնողական  խմբի  անդամները   հանդիպել  և  զրուցել  են    սպայական    անձնակազմի  և  զինծառայողների  հետ՝  խոսել  մի  շարք  խնդիրների   ու  դրանց  լուծման  ուղիների   մասին:
Հանդիպումից  հետո   զորամասում   Շառլ Ազնավուրի  անվան  մշակույթի   կենտրոնի «Արցախի բալիկներ»  համույթի  սաները  հանդես  են  եկել   հայրենասիրական երգերով ու ազգային պարերով:
«Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում   Ստեփանակերտի  Շառլ  Ազնավուրի  անվան   մշակույթի կենտրոնի  տնօրեն  Արմեն  Հովսեփյանն  ասել  է, որ   նման  միջոցառումները  նպաստում  են  բանակ-հասարակություն  կապի  ամրապնդմանը և զինծառայողների  առօրյան  էլ  ավելի    հետաքրքիր  և  աշխույժ   դարձնելուն:

Члены инициативной группы «Поддержка родной армии» посетили воинскую часть
Члены инициативной группы «Поддержка родной армии» посетили военную часть Гадрута при содействии Министерства обороны.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июня, АРЦАХПРЕСС - Члены инициативной группы встретились и поговорили с офицерами и военнослужащими, обсудили ряд проблем и способы их решения.
После встречи участники ансамбля культурного центра имени Шарля Азнавура «Дети Арцаха» исполнили патриотические песни и национальные танцы.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» Армен Овсепян, директор культурного центра Шарля Азнавура в Степанакерте, сказал, что такие события способствуют укреплению связей между армией и обществом и делают день военнослужащих более интересным и живым.