Իտալիայի նոր վարչապետը հանդիպել է Թրամփի հետ
Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպե Կոնտեի ու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի առաջին հանդիպումը կայացել է Կանադայում Յոթյակի խմբի գագաթաժողովի շրջանակում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԼուսանկարը, որտեղ պատկերված է երկու առաջնորդների ձեռք սեղմելը, Կոնտեն իր Facebook-ում է հրապարակել, հայտնում է news.am-ը։
Լուսանկարի տակ գրված է ․ «Պատմական դաշինք, նոր բարեկամություն»։
Կոնտեի ու Թրամփի զրույցի բովանդակությունը չի հրապարակվում։ ANSA գործակալությունը, իտալական պատվիրակությունում իր աղբյուրները վկայակոչելով, նշում է, որ Թրամփը Կոնտեին հաղթող է անվանել։ «Դուք մեծ հաղթանակ եք տարել»,- մեջբերում է ԱՄՆ նախագահին գործակալությունը։

Новый премьер Италии впервые встретился с Трампом
Первая встреча премьер-министра Италии Джузеппе Конте с президентом США Дональдом Трампом состоялась на полях саммита Группы семи в Канаде, передает ТАСС.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июня, АРЦАХПРЕСС - Фотографию, на которой запечатлено рукопожатие двух лидеров, Конте разместил в субботу в Facebook.
Под фото стоит подпись: «Исторический альянс, новая дружба».
Содержание беседы Конте и Трампа не разглашается. Агентство ANSA указывает со ссылкой на источники в итальянской делегации, что Трамп назвал Конте победителем. «Вы одержали большую победу», - приводит слова президента США агентство.