Նախագահը խորհրդարանական ուժերի հետ քննարկել է երկրի ներքաղաքական վիճակին առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 9-ին հանդիպումներ է ունեցել «Ազատ հայրենիք», «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» և Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունների ղեկավարների եւ մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ քննարկվել են երկրի ներքաղաքական վիճակին առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է հանրապետությունում կայունության պահպանումը, բացառապես պետական շահերով առաջնորդվելը եւ այս համատեքստում օրենքների եւ Սահմանադրության տառին եւ ոգուն հետեւելը:

Бако Саакян обсудил с руководителями и представителями партий внутриполитическую ситуацию в стране
9 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с руководителями и группой представителей партии АРФ «Дашнакцутюн», Демократической партии Арцаха и партии «Азат Айреник».
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июня, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся внутриполитической ситуации в стране.
Обе стороны отметили необходимость сохранять стабильность в республике, руководствоваться исключительно государственными интересами, следуя в данном контексте букве и духу закона и Конституции.