Բակո Սահակյանն իրավապահ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են իրավապահ մարմինների գործունեությանը վերաբերող հարցերԱռանձնակի ուշադրություն է դարձվել հասարակության կողմից բարձրաձայնված բացասական երեւույթներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել էոր անհրաժեշտ է ամենայն լրջությամբ եւ պատասխանատվությամբ աշխատել վերհանված թերությունների վերացման ուղղությամբ՝ խստիվ հետեւելով օրենքի տառին եւ ոգուն:
Նախագահը նշել էոր պետք է անել ամեն ինչորպեսզի հանրապետությունում պահպանվի հասարակական անվտանգության բարձր աստիճանը՝ այն համարելով մեր երկրի կարեւոր ձեռքբերումներից մեկը:

Artsakh President convokes working consultation with heads of law enforcement bodies
On 12 June President Bako Sahakyan convoked a working consultation with the participation of heads of the Artsakh Republic law enforcement bodies.
Artsakh President convokes working consultation with heads of  law enforcement bodies
STEPANAKERT, JUNE 12, ARTSAKHPRESS: Issues related to the activities of the law enforcement bodies were on the discussionagenda. Particular attention was drawn to the negative phenomena voiced by the society.
The Head of the State underlined the necessity to work with utmost seriousness and responsibility towards eliminating the identified defects strictly following the letter and spirit of the law.
The President noted that everything should be done for maintaining the high level of public security in the republic considering it among the most important achievements of ourcountry.