Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում քննարկել են ներքաղաքական իրավիճակը
Ազգային ժողովում հունիսի 13-ին տեղի է ունեցել «Ներքաղաքական իրավիճակի մասին և խորհրդարանի անելիքները» օրակարգային հարցով ընդլայնված խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի նախագահի, փոխնախագահի և խմբակցությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, թեմայի վերաբերյալ իրենց դիրքորոշումներն են հայտնել խորհրդարանի բոլոր քաղաքական ուժերը: Պատգամավորները կարևորել  են երկրի կայունության և անվտանգության պահպանումը և ընդգծել  հանրային հնչեղության հիմնահարցերի՝ օրինականության շրջանակներում լուծելու անհրաժեշտությունը: Այս համատեքստում մատնանշվել են խորհրդարանական հարթակը նպատակային օգտագործելու առկա հնարավորությունները: Անդրադարձ է կատարվել Ազգային ժողովի դերակատարության բարձրացմանը վերաբերող՝ պատգամավորների կողմից մշտապես առաջադրվող հարցադրումներին:

В парламенте Республики Арцах обсудили внутриполитическую ситуацию
13-го июня в Национальном собрании состоялось расширенное совещание на тему "Внутриполитическая ситуация и действия парламента", в котором приняли участие председатель парламента, заместитель председателя и представители фракций.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 июня, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба парламента Арцаха, свою позицию относительно темы представили все политические силы парламента. Депутаты отметили важность сохранения стабильности и безопасности в стране и указали на необходимость решения проблем, вызвавших общественный резонанс, в рамках законности. В этом контексте были отмечены имеющиеся возможности для целевого использования парламентской платформы. Участники совещания также коснулись постоянно озвучиваемых депутатами вопросов, связанных с повышением роли Национального собрания.