‹‹Ազգային վերածնունդ››-ի չարտոնված հավաքում կրկին նույն թեզերն են հնչել
Այսօր՝ հունիսի 15-ին, ‹‹Ազգային վերածնունդ›› կուսակցության նախագահ, ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Հայկ Խանումյանը կրկին բողոքի հավաք է հրավիրել մայրաքաղաքի Ստեփան Շահումյանի անվան պուրակում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ‹‹Արցախպրես››-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ չնայած քաղաքապետարանի կողմից հավաքն արտոնված չէր և ոստիկանները ամեն կերպ հորդորում էին անօրինական գործողություններ չկազմակերպել, Հ. Խանումյանը հակաճառում էր՝ պնդելով, որ ինքը մտադիր է շարունակել:
Նախորդ հավաքի համեմատ՝ այսօր մասնակիցները շատ ավելի քիչ էին: Նրանցից ոմանք փորձում էին ելույթներով հանդես գալ, սակայն նախաձեռնող խմբի անդամները խոսքի իրավունք չէին տալիս՝ կրկնելով առաջին հավաքի թեզերը՝ պահանջելով Նախագահ Սահակյանի հրաժարականը:

На несанкционированной акции протеста партии «Национальное возрождение» звучат все те же лозунги
15 июня лидер партии «Национальное возрождение», оппозиционный депутат Айк Ханумян, вновь созвал митинг протеста на одной из улиц Степанакерта.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 июня, АРЦАХПРЕСС – Как передает «Арцахпресс», хотя мэрия не санкционировала собрание, а полицейские всячески призывали воздержаться от противоправных действий, Ханумян утверждал, что он намерен продолжать.
По сравнению с предыдущим митингом, в этот раз участников было намного меньше. Некоторые из них пытались выступить с речами, но члены инициативной группы не дали им слова, повторяя лозунги первой акции протеста, и требуя отставки президента Саакяна.