Երկրաշարժ՝ Ճապոնիայում. կան զոհեր եւ տուժածներ
Ճապոնիայի արեւմուտքում տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժի հետեւանքով տուժածների թիվն անցել է 200-ից, հաստատվել է, որ զոհվել է 3 մարդ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հեռուստաալիքի տեղեկություններով՝ զոհված է համարվում 3 մարդ: Նրանց թվում է Տակացուկի քաղաքից մի 9-ամյա աղջիկ, ում դպրոցի լողավազանի մոտ ճզմել է պատը, փոխանցում է news.am-ը:
6,1 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել երկուշաբթի առավոտյան, ստորգետնյա ցնցումների ուժը կազմել է ճապոնական համակարգով 6 կամ 7 բալ:
Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվում է Օսակա պրեֆեկտուրայի հյուսիսում, օջախը՝ 13 կմ խորությամբ:
Դադարեցվել է երկաթուղու, այդ թվում՝ «Սինկանկսեն» ճեպընթացի երթեւեկությունը: Չեղարկվել են Օսակայի օդանավակայանում չվերթները: Օսակա եւ Հյոգո պրեֆեկտուրաներում առանց էլեկտրականության է մնացել մոտ 170 հազար շենք ու բնակարան:

В Японии число пострадавших от землетрясения превысило 200 человек
Число пострадавших во время сильного землетрясения на западе Японии превысило 200, подтверждается гибель трех человек, сообщает телеканал NHK.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 июня, АРЦАХПРЕСС - Как передает РБК, погибшими по-прежнему считаются трое. Среди них — 9-летняя девочка в городе Такацуки, ее придавило стеной у школьного бассейна.
Как сообщалось ранее, землетрясение с магнитудой 6,1 произошло утром в понедельник, сила подземных толчков составила шесть из семи баллов по японской системе.
Его эпицентр находился на севере префектуры Осака, очаг залегал на глубине 13 километров.
Остановилось движение на железной дороге, в том числе скоростные поезда "Синканксэн". Отменены авиарейсы в аэропорту Осаки. В префектурах Осака и Хёго без электричества остались около 170 тысяч домов и квартир.