Մարտիգ քաղաքում մեկնարկել են «Ֆրանսիայում Արցախի օրերի» շրջանակներում միջոցառումները
Հունիսի 16-ին Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում մեկնարկել են միջոցառումները՝ «Ֆրանսիայում Արցախի օրեր» փառատոնի շրջանակներում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից տեղեկացրին, որ միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում նախատեսված են Արցախին նվիրված լուսանկարների և գծանկարների ցուցահանդեսներ, ինչպես նաև Արցախի մասին պատմող վավերագրական ու անիմացիոն ֆիլմերի ցուցադրություններ:
Հանդիսավոր բացման արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Մարտիգի քաղաքապետ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Գաբի Շարուն, ԱԺ պատգամավոր Պիեր Դարևիլը, Բուշ դյու Ռոնի նահանգային խորհրդի անդամներ, Մարտիգի հայկական միության նախագահ Գրեգուար Մինասյանը, գործարարներ, հայ համայնքային կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ևլրագրողներ:

Events within framework of “Days of Artsakh in France” started in France's Martigues
On June 16, events within the framework of the “Days of Artsakh in France’’ Festival started in the French town of Martigues, Artsakh MFA informed.
STEPANAKERT, JUNE 18, ARTSAKHPRESS: Within the framework of the program of events, exhibitions of photos and graphic works dedicated to Artsakh, as well as screening of documentary and animated films about Artsakh are scheduled.
Permanent Representative of the Republic of Artsakh to France Hovhannes Gevorgyan, Mayor ofMartigues, former member of the National Assembly Gaby Charroux, MP Pierre Dharréville, members of the Regional Council of Bouches-du-Rhône, Chairman of the Armenian Union of Martigues Grégoire Minassian, businessmen, representatives of the Armenian community of France and NGOs, as well as journalists participated in the opening ceremony.