Մարտիգ քաղաքում մեկնարկել են «Ֆրանսիայում Արցախի օրերի» շրջանակներում միջոցառումները
Հունիսի 16-ին Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում մեկնարկել են միջոցառումները՝ «Ֆրանսիայում Արցախի օրեր» փառատոնի շրջանակներում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից տեղեկացրին, որ միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում նախատեսված են Արցախին նվիրված լուսանկարների և գծանկարների ցուցահանդեսներ, ինչպես նաև Արցախի մասին պատմող վավերագրական ու անիմացիոն ֆիլմերի ցուցադրություններ:
Հանդիսավոր բացման արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Մարտիգի քաղաքապետ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Գաբի Շարուն, ԱԺ պատգամավոր Պիեր Դարևիլը, Բուշ դյու Ռոնի նահանգային խորհրդի անդամներ, Մարտիգի հայկական միության նախագահ Գրեգուար Մինասյանը, գործարարներ, հայ համայնքային կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ևլրագրողներ:

В городе Мартиг стартовали мероприятия в рамках фестиваля «Дни Арцаха во Франции»
16 июня во французском городе Мартиг стартовали мероприятия, проводимые в рамках фестиваля «Дни Арцаха во Франции».
СТЕПАНАКЕРТ, 19 июня, АРЦАХПРЕСС - Как передает пресс-служба МИД Арцаха, в рамках программы мероприятий запланированы выставки фотографий и графических работ, посвященных Арцаху, а также показы документальных и анимационных фильмов об Арцахе.
В торжественной церемонии открытия участвовали Постоянный представитель Республики Арцах во Франции Ованнес Геворгян, мэр города Мартиг, бывший депутат Национального Собрания Габи Шару, депутат НС Пьер Даревиль, члены регионального совета Буш-дю-Рон, председатель Армянского союза Мартига Грегуар Минасян, предприниматели, представители армянской общины Франции, общественных организаций и журналисты.