Մանվել Գրիգորյանը կկալանավորվի. Խորհրդարանը տվեց իր համաձայնությունը
Հայաստանի Ազգային ժողովը համաձայնություն տվեց ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու միջնորդությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքները հրապարակեց ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մելիքյանը: ՀՀ գլխավոր դատախազի այս միջնորդությանը կողմ քվեարկեց 77 պատգամավոր, դեմ՝ 3 պատգամավոր, հայտնում է News.am-ը:
Նշենք, որ մինչ այդ ԱԺ-ն համաձայնություն էր տվել, որ Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում իրականացվի:
Մանվել Գրիգորյանը ձերբակալվել է հունիսի 16-ին՝ Ազգային անվտանգության ծառայության խուզարկություններից հետո ապօրինի կերպով զենք եւ ռազմամթերք պահելու համար: Ազգային անվտանգության ծառայության նախօրեին տարածած տեսանյութի համաձայն, Հանրապետական պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի տանն ու նրան պատկանող տարածքներում հայտնաբերվել են մեծ քանակությամբ ռազմամթերք ու թանկարժեք մեքենաների հավաքածուներ, ինչպես նաեւ երկու տարի առաջ՝ ապրիլյան պատերազմի ժամանակ, բանակին որպես օգնություն ուղարկված շտապօգնության մեքենա, սնունդ, հագուստ ու այլ իրեր:

Armenian MP stripped of immunity, National Assembly approves petition on arrest
Armenia's National Assembly has approved with 77 votes “for” and 3 “against” Prosecutor General Artur Davtyan’s petition to place MP from RPA faction Manvel Grigoryan under arrest.
STEPANAKERT, JUNE 19, ARTSAKHPRESS: Chairman of the interim electoral commission Gagik Melikyan revealed the results of the vote by secret ballot.
On June 17, the National Security Service disseminated footage in which food, medicine, and personal hygiene products which Armenia’s schoolchildren and other individuals had sent for military servicemen as assistance were discovered at the summer residence of General Manvel Grigoryan.
Grigoryan was detained a day earlier, and within the framework of the criminal case that was filed into the finding of illegal weapons and ammunition in his summer residence. Subsequently, he was charged with embezzlement too.