Մեկնարկել է Մարտակերտի ազատագրման 25-ամյակին նվիրված տոնական շաբաթը
Այսօր՝ հունիսի 21-ին, մեկնարկել է Մարտակերտի ազատագրման 25-ամյակին նվիրված տոնակական միջոցառումների շարքը, որը շարունակվելու է մինչև հունիսի 28-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Մարտակերտի շրջանի «Ջրաբերդ» պաշտոնաթերթից:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ հունիսի 27-28-ը Մարտակերտի Վիգեն Շիրինյանի անվան մարզադաշտում կկազմակերպվի մինի ֆուտբոլի շրջանային առաջնություն, իսկ հունիսի 26-28-ը՝ ժամը 10:00-17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, Մարտակերտի ըմբշամարտի դահլիճում՝ ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցույթ:
Տոնական շաբաթվա վերջինը օրը՝ հունիսի 28-ին՝ ժամը 10:00-ին, Մարտակերտում կկազմակերպվի զինվորական քայլերթ, որին կհաջորդի ծաղկեպսակադրություն՝ արցախյան գոյամարտում նահատակված ազատամարտիկների ու զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Կազմակերպվող միջոցառումների շրջանակում նույն օրը՝ ժամը 11:40-ին, շրջկենտրոնի մշակույթի և երիտասարդության կենտրոնում կկայանա հանդիսավոր ժողով՝ նվիրված Մարտակերտի ազատագրման 25-րդ տարեդարձին, որին կհաջորդեն տոնական համերգներ:

Начались праздничные мероприятия, посвященные 25-летию освобождения Мартакерта
Сегодня, 21 июня, начались праздничные мероприятия, посвященные 25-й годовщине освобождения Мартакерта, которые продолжатся до 28 июня.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 июня, АРЦАХПРЕСС - Об этом «Арцахпресс» сообщила газета «Джраберд» Мартакертского района.
По словам источника, 27-28 июня на футбольном поле Вигена Шириняна в Мартакерте состоится региональный чемпионат по мини-футболу, а 26-28 июня с 10:00 до 17:00 пройдут соревнования по вольной борьбе.
В конце праздничной недели, 28 июня, в 10:00, в Мартакерте будет организован военный марш, а затем церемония возложения венков в память о солдатах, погибших в Арцахской войне.
В тот же день в 11:40 в областном центре культуры и молодежи состоится торжественное собрание, посвященное 25-летию освобождения Мартакерта, за которым последуют праздничный концерт.