Թրամփը քննարկում է Պուտինի հետ հանդիպման հնարավորությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը քննարկում է ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման հնարավորությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Պատասխանելով Պուտինի հետ հնարավոր հանդիպման մասին հարցին, Թրամփը նշել է. «Մենք քննարկում ենք հնարավորությունները», հայտնում է News.am-ը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ հաջորդ շաբաթ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը կայցելի Մոսկվա: Այցի շրջանակներում նա երկու նախագահների հանդիպման կազմակերպման հնարավորությունը կքննարկի:
Ավելի վաղ Bloomberg-ը հայտնել էր, որ Թրամփի եւ Պուտինի հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ հուլիսին՝ ԱՄՆ նախագահի Լոնդոն այցից հետո:

Trump conisders possibility of meeting with Putin
The U.S. President Donald Trump is considering an opportunity to meet with Russian counterpart Vladimir Putin.
STEPANAKERT, JUNE 22, ARTSAKHPRESS: Asked about possible meeting with Putin, Trump said: “We’re looking at the possibility”.
Adviser to Trump John Bolton will visit Russia next week to discuss a “potential meeting” between Trump and Putin, Bloomberg reported.
According to the agency, two possibilities for the meeting are either before a NATO summit in Brussels on July 11 or after Trump’s visit to Britain on July 13.