Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 23-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել  Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասված է.
« Մեծարգո՛ Արմեն Վարդանի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք ունեք կյանքի եւ աշխատանքի հարուստ փորձ: Զբաղեցնելով տարբեր պատասխանատու պաշտոններ՝ միշտ աչքի եք ընկել բարձր արհեստավարժությամբ եւ մարդկային որակներով՝ պաշտպանելով հարազատ երկրի եւ պետության շահերը:
Այսօր էլ՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Դուք շարունակում եք նույն եռանդով եւ նվիրվածությամբ աշխատել՝ ի փառս հայոց պետականության եւ մեր ժողովրդի:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

On 23 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan addressed a congratulatory letter to President the Republic of Armenia Armen Sargsyan on the occasion of his birthday, Presidential Office informed.
Artsakh President congratulates Armenian President on his birthday
STEPANAKERT, JUNE 23, ARTSAKHPRESS: The letter runs as follows:
“Honorable Mr. President,
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I extend my heartfelt congratulations on the 65th anniversary of Your birthday.
You have wealth of life and work experience. Serving in diverse responsible positions You have always stood out by high level of professionalism and humane qualities, championing the interests of the native state and country.
As the Republic of Armenia President You pursue with similar zeal and commitment Your work for the glory the Armenian statehood and our people.