Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 23-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել  Արմեն Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասված է.
« Մեծարգո՛ Արմեն Վարդանի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք ունեք կյանքի եւ աշխատանքի հարուստ փորձ: Զբաղեցնելով տարբեր պատասխանատու պաշտոններ՝ միշտ աչքի եք ընկել բարձր արհեստավարժությամբ եւ մարդկային որակներով՝ պաշտպանելով հարազատ երկրի եւ պետության շահերը:
Այսօր էլ՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Դուք շարունակում եք նույն եռանդով եւ նվիրվածությամբ աշխատել՝ ի փառս հայոց պետականության եւ մեր ժողովրդի:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Бако Саакян направил поздравительное послание Армену Саркисяну в связи с днём его рождения
23 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Армения Армену Саркисяну в связи с днём его рождения.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июня, АРЦАХПРЕСС - Об этом передает главное информационное управление аппарата Президента Республики. В послании говорится:
“Многоуважаемый Армен Варданович!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 65-летним юбилеем!
Вы обладаете богатым жизненным и трудовым опытом. Занимая разные ответственные должности, Вы всегда отличались высоким профессионализмом и человеческими качествами, защищая интересы родной страны и государства.
И сегодня, будучи Президентом Республики Армения, Вы продолжаете с той же энергией и преданностью работать во благо армянской государственности и нашего народа.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ Вам и всем Вашим родным и близким!”