Արցախում կկազմակերպվի ուսանողական միջազգային ամառային ճամբար
Հուլիսի 6-ից 21-ը Արցախի պետական համալսարանի նախաձեռնությամբ Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Պատարա գյուղի մերձակա տարածքում կկազմակերպվի ուսանողական միջազգային ամառային ճամբար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱրՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների, հանրային կապերի և լրատվության բաժնից(ՈՒՀՏԱ, ՀԿ և Լ)՝ մանրամասնելով, որ ճամբարը կկազմակերպվի վրանային պայմաններում, 3 փուլով` հուլիսի 6-10-ը, 11-15-ը և 16-21-ը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ճամբարի մասնակիցները, արցախյան բնության անձեռակերտ գեղեցկությունը վայելելուց բացի, հնարավորություն կունենան մասնակցելու պաշտոնական հանդիպումների, հրատապ թեմաներով դասախոսությունների, թեժ բանավեճերի ու քննարկումների, ճանաչողական արշավների, էքսկուրսիաների, խարույկի շուրջ անցկացվող երեկոների, մարզական և մշակութային ծրագրերի, երիտասարդական ժամանցային այլ միջոցառումների:
Ճամբարին կարող են մասնակցել ուսանողներ Արցախի և Հայաստանի Հանրապետությունների, ինչպես նաև արտերկրի բուհերից:
Նշենք, որ հավելյալ տեղեկությունների համար ցանկացողները կարող են դիմել ԱրՊՀ ՈՒՀՏԱ, ՀԿ և Լ բաժին կամ զանգահարել +37497505030 հեռախոսահամարով:

В Арцахе будет организован международный студенческий лагерь
6-21 июля при посредничестве АрГУ в Арцахе пройдет студенческий международный летний лагерь на территории села Патара Аскеранского района.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 июня, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили  в отделе по работе со студентами, связям с общественностью и журналистики АрГУ, добавив, что палаточный лагерь будет организован в 3 этапа: с 6 по 10, с 11 по 15 и с 16 по 21 июля.
По словам источника, участники, помимо того, что смогут наслаждаться невероятно красивой природой Арцаха, будут иметь возможность принимать участие в официальных встречах, тематических лекциях, жарких дискуссиях и обсуждениях, ознакомительных поездках, экскурсиях, вечерах у костра, спортивных и культурных программах, молодежных развлекательных мероприятиях.
В лагере могут участвовать студенты из Арцаха и Республики Армения, а также из зарубежных университетов.
Следует отметить, что дополнительную информацию можно запросить в АрГУ и отделе по работе со студентами и связям с общественностью, или же позвонить по телефону +37497505030.