Հանրապետությունում մեկնարկել են արոտավայրերի վերականգնման աշխատանքնեերը. Ժիրայր Միրզոյան
Արցախի Հանրապետությունում մեկնարկել է ‹‹Անասնաբուծության կանոնակարգում և արոտավայրերի կառավարում›› ծրագիրը, որի շրջանակներում մի քանի համայնքներում սկսված են արոտավայրերի վերականգնման աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ‹‹Արցախպրես››-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին օրերս կայացած ԱԺ լիագումար նիստի օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ժամանակ ասել է ԱՀ գյուղատնտեսության նախարար Ժիրայր Միրզոյանը՝ մանրամասնելով, որ ծրագիրն այս տարի իրականացվելու է 4 համայնքներում, սակայն 2019 թվականին ֆինանսական բավարար միջոցներ ունենալու դեպքում նախատեսվում է կյանքի կոչել նաև հանրապետության 10-ից ավելի համայնքներում:

Жирайр Мирзоян: В республике начались работы по восстановлению пастбищ
В Республике Арцах дан запуск программы «Регулирование животноводства и управление пастбищами», в рамках которой в нескольких общинах были начаты работы по восстановлению пастбищных земель.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 июня, АРЦАХПРЕСС - Как передает корреспондент «Арцахпресс», об этом министр сельского хозяйства Республики Арцах Жирайр Мирзоян сказал в ходе предусмотренной Конституцией процедуры вопросов и ответов между законодательной и исполнительной властью на недавнем пленарном заседании НС. Он добавил, что в этом году программа будет реализована в 4 общинах, но в случае достаточного количества средств в бюджете Республики на 2019 год, предусмотрено реализовать программу в более чем 10 общинах страны.