«Ասպետ» ճամբարին մասնակցող լիբանանահայ չորս երիտասարդներ մեկնեցին Արցախ
Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության նախաձեռնությամբ և «Արցախ ֆոնդ»-ի հետ համագործակցության շրջանակներում լիբանանահայ չորս երիտասարդներ Բեյրութից եկան Երևան, որտեղից մեկնեցին Արցախ՝ մասնակցելու «Ասպետ» մարզահայրենասիրական ճամբարին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ճամբարը, որ անց է կացվում ութերորդ անգամ, այս տարի կկազմակերպվի Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքում և կտևի մեկ շաբաթ:
Մարզահայրենասիրական ճամբարի ընթացքում լիբանանահայ երիտասարդները առիթ կունենան շփվելու արցախցի տարեկիցների հետ, հաղորդակից լինելու դաստիարակչական ծրագրերին, ծանոթանալու Արցախի պատմական և մշակութային արժեքներին, այցելելու զորամասեր և ապրելու հայ զինվորի առօրյայով:
Նախաձեռնությանը մասնակցելու ընթացքում սփյուռքահայ երիտասարդները հնարավորություն կունենան հաստատելու, որ լիբանանահայությունը զորավիգ և մասնակից է Արցախի պետականության ամրապնդմանն ու հզորացմանը:
Նշենք, որ  «Ասպետ»-ի մասնակիցներն արդեն հանդիպել են «Արցախ ֆոնդ»-ի ներկայացուցիչների հետ և տեղեկացել ճամբարի կազմակերպման մասին մանրամասներին:

Four Lebanese-Armenian youths head to Artsakh to participate in ''Aspet'' camp
At the initiative of Artsakh Republic Ministry of Education, Science and Sport and within the framework of cooperation with ''Artsakh Fund'', four Lebanese-Armenian youths came from Beirut to Yerevan and then left for Artsakh to participate in ''Aspet'' patriotic camp.
STEPANAKERT, JULY 5, ARTSAKHPRESS: The camp that is being organized the eighth time will be held in Askeran region's Aygestan community and will last for a week.
During the military-sports camp, the Lebanese-Armenian youths will have the opportunity to communicate with their peers from Artsakh, to participate in educational programs, to get familiarized with historical and cultural values and to visit military units.
During their participation, the Lebanese-Armenian youths will have the chance to show that they participate in the strengthening of Artsakh's statehood.
To note, the participants of ''Aspet'' have already met with representatives of ''Artsakh Fund'' and got informed about the details of the camp's organization.