Բակո Սահակյանն ընդունել է Արցախ-Ֆրանսիա բարեկամական շրջանակի անդամ Ժակ Ռեմիյեին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 6-ին ընդունել է Արցախ-Ֆրանսիա բարեկամական շրջանակի անդամ, Վիեն քաղաքի նախկին քաղաքապետ Ժակ Ռեմիյեին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Ֆրանսիա կապերին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ Ֆրանսիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը հանդիսանում է Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի կարեւոր ուղղություններից մեկը՝ երախտագիտություն հայտնելով Ժակ Ռեմիյեին երկկողմ բարեկամական հարաբերությունների խորացմանն ու ընդլայնմանը գործուն մասնակցություն ունենալու համար:

Head of Artsakh receives member of Artsakh-France friendship circle
On 6 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan received member of the Artsakh- France friendship circle, former mayor of the French Vienne town Jacques Remiller, presidential office said.
STEPANAKERT, JULY 6, ARTSAKHPRESS: Issues related to Artsakh-France ties were discussed during the meeting.
The President noted that the development of relations with France is among priorities of Artsakh foreign political agenda, expressing gratitude to Jacques Remiller for his active participation in deepening and expanding bilateral relations.