Ժիրինովսկին ներկա կգտնվի Էրդողանի երդմնակալության արարողությանը
Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին կմասնակցի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Թուրքիայի առաջնորդն անձամբ է նրան նրան հրավիրել Անկարա։
Էրդողանի երդմնակալության հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա հուլիսի 9-ին։ Վերջինը վերընտրվել է Թուրքիայի նախագահի պաշտոնում հունիսի 24-ին կայացած ընտրությունների արդյունքում։
«Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին հուլիսի 8-ին, ժամը 17։00-ին Անկարա կժամանի, որպեսզի մասնակցի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությանը»,-1in.am-ի փոխանցմամբ՝ ասվում է կուսակցության մամուլի ասուլիսում։
Ժիրինովսկիի հետ միասին Թուրքիա կմեկնեն նրա կուսակիցներ Վասիլի Վլասովը, Դմիտրի Սավելևը, Բորիս Չերնիշովը և Ստանիսլավ Պախոմովը։

Жириновский едет на инаугурацию Эрдогана
Лидер ЛДПР Владимир Жириновский примет участие в церемонии инаугурации Реджепа Тайипа Эрдогана, победившего на президентских выборах 24 июня, сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу думских либерал-демократов.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июля, АРЦАХПРЕСС - "Владимир Жириновский 8 июля в 17:00 прибудет в Анкару, чтобы 9 июля принять участие в церемонии инаугурации президента Турции Реджепа Эрдогана", - заявили в ЛДПР.
В пресс-службе сообщили, что Эрдоган лично пригласил Жириновского. Его также будут сопровождать другие депутаты от ЛДПР - Василий Власов, Дмитрий Савельев и Борис Чернышов.