Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Հայաստանի արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի հետ
Այսօր՝ հուլիսի 9-ին, Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են միջազգային մասնագիտացված կառույցներում Արցախի քաղաքացիների շահերի ներկայացման և պաշտպանության հարցերում միջգերատեսչական համագործակցության հեռանկարները։ Այդ համատեքստում Մասիս Մայիլյանը և Արտակ Զեյնալյանը անդրադարձ են կատարել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ընթացիկ գործերին։
Նախարարները նաև մտքեր են փոխանակել Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հարաբերություններում իրավապայմանագրային բազայի զարգացման վերաբերյալ։

Foreign minister of Artsakh meets with Armenian minister of justice
On July 9, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian met with Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan, Artsakh MFA informed.
STEPANAKERT, JULY 9, ARTSAKHPRESS: During the meeting, the sides discussed the prospects of inter-agency cooperation in presenting and defending the interests of the citizens of Artsakh in specialized international structures. In this context, Masis Mayilian and Artak Zeynalyan touched upon the current cases at the European Court of Human Rights.
The Ministers also exchanged views on the development of the legal basis in the relations between the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia.