Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Հայաստանի արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի հետ
Այսօր՝ հուլիսի 9-ին, Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են միջազգային մասնագիտացված կառույցներում Արցախի քաղաքացիների շահերի ներկայացման և պաշտպանության հարցերում միջգերատեսչական համագործակցության հեռանկարները։ Այդ համատեքստում Մասիս Մայիլյանը և Արտակ Զեյնալյանը անդրադարձ են կատարել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ընթացիկ գործերին։
Նախարարները նաև մտքեր են փոխանակել Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հարաբերություններում իրավապայմանագրային բազայի զարգացման վերաբերյալ։

Масис Маилян встретился с министром юстиции Республики Армения
9 июля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян встретился с министром юстиции Республики Армения Артаком Зейналяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом передает пресс-служба МИД Арцаха. В ходе встречи стороны обсудили перспективы межведомственного сотрудничества в вопросах представления и защиты интересов граждан Арцаха в специализированных международных структурах. В этом контексте Масис Маилян и Артак Зейналян коснулись текущих дел, находящихся в Европейском суде по правам человека.
Министры также обменялись мнениями касательно развития договорно-правовой базы в отношениях между Республикой Арцах и Республикой Армения.