Արցախցի մարզիկները «Հայաստանի խառը մենամարտերի առաջնություն»-ից վերադարձել են մեդալներով
Հունիսի 30-ից մինչև հուլիսի 2-ը Երևանում կայացած «Հայաստանի խառը մենամարտերի առաջնության»-ը (MMA) Արցախից մասնակցել են 23 մարզիկներ, որոնցից 18-ը գրավել են մրցանակային տեղեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Արցախի մարտարվեստների ասոցիացիա»-ի նախագահ, Արցախի խառը մենամարտերի (MMA) հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գարեգին Աղաբալյանը՝ մանրամասնելով, որ  մարզիկներից 11-ը գրավել են առաջին, 3-ը՝ երկրորդ և 4-ը՝ երրորդ մրցանակային տեղեր:
«Առաջնությունն անց է կացվել բոլոր քաշային կարգերում, 4 տարիքային խմբերի համար՝ 12-13, 14-15, 16-17, 18 և բարձր: Մասնակիցները Ստեփանակերտից, Քարվաճառից և Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքից էին: Մրցանակային տեղեր գրաված մարզիկները պարգևատրվել են մեդալներով և դիպլոմներով: Վերջիններս էլ մասնակցելու են 2018 թվականի Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններին»,- նշել է Գ. Աղաբալյանը:

Artsakh athletes return from Armenia MMA tournament with medals
Twenty-three athletes from Artsakh participated in Armenia's Mixed Martial Arts (MMA) tournament, held in Yerevan from June 30 to July 2. Out of these 23 athletes, eighteen captured prizes, president of Artsakh MMA Association, Garegin Aghabalyan, informed ArtsakhPress.
STEPANAKERT, JULY 10, ARTSAKHPRESS: The official said that 11 won first place, three won second place, and four won third place.
''The tournament was held in all weight categories for four age groups: 12-13, 14-15, 16-17, 18 and over. Participants were from Stepanakert, Karvachar town and Askeran region's Aygestan community. The placing athletes were awarded medals and diplomas. They will participate in European and world tournaments this year,'' Mr Aghabalyan said.