Արցախցի մարզիկները «Հայաստանի խառը մենամարտերի առաջնություն»-ից վերադարձել են մեդալներով
Հունիսի 30-ից մինչև հուլիսի 2-ը Երևանում կայացած «Հայաստանի խառը մենամարտերի առաջնության»-ը (MMA) Արցախից մասնակցել են 23 մարզիկներ, որոնցից 18-ը գրավել են մրցանակային տեղեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Արցախի մարտարվեստների ասոցիացիա»-ի նախագահ, Արցախի խառը մենամարտերի (MMA) հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գարեգին Աղաբալյանը՝ մանրամասնելով, որ  մարզիկներից 11-ը գրավել են առաջին, 3-ը՝ երկրորդ և 4-ը՝ երրորդ մրցանակային տեղեր:
«Առաջնությունն անց է կացվել բոլոր քաշային կարգերում, 4 տարիքային խմբերի համար՝ 12-13, 14-15, 16-17, 18 և բարձր: Մասնակիցները Ստեփանակերտից, Քարվաճառից և Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքից էին: Մրցանակային տեղեր գրաված մարզիկները պարգևատրվել են մեդալներով և դիպլոմներով: Վերջիններս էլ մասնակցելու են 2018 թվականի Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններին»,- նշել է Գ. Աղաբալյանը:

Спортсмены из Арцаха вернулись с «Чемпионата Армении по смешанным единоборствам» с медалями
В чемпионате Армении по смешанным боевым искусствам (ММА), который проходил в Ереване с 30 июня по 2 июля, приняли участие 23 спортсмена из Арцаха, 18 из которых заняли призовые места.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июля, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил президент «Ассоциации боевых искусств Арцаха», главный тренер команды Арцаха по ММА Гарегин Агабалян, добавив, что 11 спортсменов заняли первое место, 3 – второе и 4 – третье место.
«Чемпионат проходил во всех весовых категориях для 4 возрастных групп: 12-13, 14-15, 16-17, 18 и выше. Участники были из Степанакерта, Карвачара и общины Айгестан Аскеранского района. Спортсмены, занявшие призовые места, были награждены медалями и дипломами. Они будут участвовать в чемпионате Европы и мира 2018 года», - сказал Г. Агабалян.