Ստեփանակերտի՝ բնական աղետներից տուժած շենքերի տանիքների վերանորոգման աշխատանքները շարունակվում են
Հունիսի 17-ին Ստեփանակերտում տեղացած կարկտի, ուժեղ քամու և սելավների հետևանքով վնասված բազմաբնակարան շենքերի տանիքների վերանորոգման ծրագիրը շարունակվում է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ բազմաբնակարան բնակելի շենքերից 11-ում աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Ծրագրում ընդգրկված է մոտ 50 բնակելի շենք: Ցանկում ավելացվել են նաև Թումանյան 70, Սարոյան 1, Վաղարշյան 40 և 42 բազմաբնակարան շենքերը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանի կողմից տրված է հանձնարարական, ըստ որի, հուլիս ամսվա ընթացքում գործընթացը լրիվությամբ կավարտվի: Մասնակի վերանորոգման ծրագրով արդեն ավարտվել են Սասունցի Դավիթ 52 և Հեքիմյան 14 բազմաբնակարան շենքերի և Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնի մասնաշենքի տանիքների վերականգման աշխատանքները:
Ավարտման փուլում է Մանուկյան 4 շենքի տանիքի նորոգումը: Նախատեսվում է առաջիկա մի քանի տարվա ընթացքում Ստեփանակերտի բազմաբնակարան բնակելի շենքերի տանիքների վերանորոգման ծրագիրն ամբողջությամբ հասցնել ավարտին:

Продолжается реконструкция крыш зданий, пострадавших от стихийных бедствий в Степанакерте
В г. Степанакерт продолжается реконструкция крыш жилых домов, поврежденных в результате сильного града, ветра и селей.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах, добавив, что в 11 многоэтажных домах восстановительные работы продолжаются. В программу включено около 50 жилых зданий. В список также включены многоэтажные дома по адресу Туманян 70, Сароян 1, Вагаршян 40 и 42.
По словам источника, министр градостроительства Карен Шахраманян сообщил о том, что этот процесс будет завершен в июле. Ремонтные работы по восстановлению крыш завершились в Реабилитационном центре имени Кэролайн Кокс, в многоэтажных зданиях по адресу Сасунци Давид 52 и Экимян 14.
Реконструкция крыши здания по адресу Манукян 4 находится на стадии завершения. Предполагается полностью завершить проект реконструкции многоэтажных жилых зданий Степанакерта в течение ближайших нескольких лет.