Արցախցի մարզիկները Չեխիայից վերադարձել են մրցանակներով
Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում հունիսի 30-ից մինչև հուլիսի 8-ը անց է կացվել «Մուայթայի Եվրոպայի երիտասարդների և մեծահասակների առաջնություն»-ը, որին ՀՀ-ից ներկայացված թիմի կազմում մասնակցած արցախցի երկու մարզիկներ գրավել են մրցանակային տեղեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է
Արցախի մուայթայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսան Աղաբալյանը՝ մանրամասնելով, որ առաջնությանը մասնակցում էր 33 պետություն, այդ թվում՝ Հայաստանը՝ 6 անդամից բաղկացած թիմով:
Նրա խոսքով՝ երրորդ մրցանակային տեղերը գրավել են 17-ամյա Ռազմիկ Գրիգորյանը 60 կգ և 17-ամյա Արման Գալստյանը 63.5կգ քաշային կարգերում, ովքեր արժանացել են մեդալների և դիպլոմների:

Artsakh athletes return from Czech Republic with prizes
The European Muay Thai Championship was held in Czech Republic's capital Prague from June 30 to July 8. Two athletes from Artsakh that participated in the championship under the Armenian flag won prizes, president of Artsakh's MMA Association, Garegin Aghabalyan, told ArtsakhPress.
STEPANAKERT, JULY 10, ARTSAKHPRESS: Mr. Aghabalyan said that 33 countries participated in the championship. Armenia's team consisted of six members.
He informed that 17-year-olds Razmik Grigoryan (w.c. 60 kg) and Arman Galstyan (63.5kg) won third place. They were awarded medals and diplomas.