ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՀ արդարադատության նախարարին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 10-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի ղեկավարած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի նախագահը կարևորել է ՀՀ նոր կառավարության անդամների այցելություններն ու շփումներն արցախյան գործընկերների հետ և ընդգծել միջգերատեսչական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման հրատապությունը:
Իր խոսքում ՀՀ արդարադատության նախարարը նշել է, որ իրենց ուշադրության կենտրոնում է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության հետևանքներով պայմանավորված Արցախի բնակիչների իրավունքների պաշտպանության խնդիրը: Արտակ Զեյնալյանը վստահեցրել է, որ արցախյան գործընկերների հետ համագործակցության շրջանակներում փորձելու են օժանդակել նաև կադրերի վերապատրաստմանը:
Այնուհետև զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հետսահմանադրական կարգավորումների, օրենսդրության կատարելագործման, հանրության իրավա-քաղաքական գիտակցության բարձրացմանն ուղղված ծրագրերի և քաղաքացիների իրավական պաշտպանվածության հարցերի շուրջ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Ջիվանյանը, ԱՀ արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը:

Председатель НС Арцаха принял министра юстиции Республики Армения
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 10-го июля принял делегацию, возглавляемую министром юстиции Республики Армения Артаком Зейналяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом передает отдел информации и по связям с общественностью НС Республики Арцах. Приветствуя гостей, председатель парламента подчеркнул важность визитов членов нового правительства Республики Армения и контактов с коллегами из Арцаха, отметив актуальность повышения эффективности межведомственного сотрудничества.
В своей речи министр юстиции Республики Армения отметил, что они держат в центре внимания проблему защиты прав жителей Арцаха, обусловленную последствиями азербайджано-карабахского конфликта. Артак Зейналян заверил, что в рамках сотрудничества с коллегами Арцаха они попытаются оказать содействие переподготовке кадров.
Затем собеседники обменялись мнениями касательно постконституционных регулирований, совершенствования законодательства, программ по повышению политико-правого сознания общественности и правовой защищенности граждан.
Во встрече приняли участие председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Овик Дживанян и министр юстиции Республики Арцах Арарат Даниелян.