Պետնախարար Մարտիրոսյանը ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավար Դրագոսլավ Բլաժևիչ Չիրոյին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը հուլիսի 13- ին ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության ղեկավար Դրագոսլավ Բլաժևիչ Չիրոյին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժի փոխանցմամբ՝ պետնախարարը բարձր է գնահատել Արցախի Հանրապետությունում կառույցի մարդասիրական առաքելությունը և ԱՀ համապատասխան պետական ատյանների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակը։ Գ. Մարտիրոսյանը հատկապես ընդգծել է 2016թ.-ի ապրիլյան պատերազմի օրերին ԿԽՄԿ կողմից ծավալված մարդասիրական մեծ աշխատանքը՝ հատուկ շնորհակալություն հայտնելով Դրագոսլավ Բլաժևիչ Չիրոյին այդ գործում ունեցած մեծ ավանդի համար: Նա հայտնել է ԱՀ իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս աջակցել հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարը իր հերթին շնորհավորել է պետնախարար Մարտիրոսյանին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Դ. Չիրոյի խոսքով՝ Արցախի իշխանությունների հետ ձևավորված համագործակցության շրջանակներում իրենց հաջողվել է մեծ ծավալի աշխատանք կատարել հատկապես առողջապահության, անհայտ կորած անձանց որոնողական աշխատանքների, հումանիտար և մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտներում:

Государственный министр Мартиросян принял главу миссии МККК в Нагорном Карабахе Драгослава Блажевича Чиро
13 июля государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян принял главу Международного комитета Красного Креста (МККК) в Нагорном Карабахе Драгослава Блажевича Чиро.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 июля, АРЦАХПРЕСС – Как передает отдел информации и по связям с общественностью аппарата госминистра АР, Григорий Мартиросян высоко оценил гуманитарную миссию структуры в Арцахе и уровень сотрудничества, установленный между соответствующими государственными учреждениями Республики Арцах. Г. Мартиросян особо подчеркнул важность гуманитарной работы, проделанной МККК в дни войны в апреле 2016 года, выражая особую благодарность Драгославу Блажевичу Чиро за его большой вклад в это. Он выразил готовность властей Арцаха максимально поддерживать деятельность Красного Креста в республике.
Выражая благодарность за теплый прием, глава миссии МККК поздравил государственного министра Мартиросяна с его назначением на новую должность. По словам Д. Чиро, в рамках сотрудничества с властями Арцаха им удалось проделать большую работу, особенно в области здравоохранения, поиска пропавших без вести лиц, в гуманитарной сфере и защиты прав человека.