Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի փորձնակներին
Հուլիսի 14-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի մի խումբ փորձնակների՝ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի գլխավորությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԱԳՆ ղեկավարն ընդգծել է արցախյան կողմի շահագրգռվածությունը՝ հայկական սփյուռքի անդամների կողմից Արցախ այցելություններում՝ հանրապետության մասին անկողմնակալ պատկերացում կազմելու, նոր գիտելիքներով հարստանալու և հետագայում միջազգային ասպարեզում Արցախի շահերի պաշտպանության գործում դրանք կիրառելու տեսանկյունից։
Արտաքին գործերի նախարարը նաև պատասխանել է մասնակիցների բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերում էին տարածաշրջանային գործընթացներին, Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի գերակա ուղղություններին, այդ թվում՝ Արցախի և հայկական սփյուռքի միջև համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իշխանությունների ջանքերին։

Глава МИД Арцаха принял стажеров Армянской Ассамблеи Америки
14 июля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял группу стажеров Армянской Ассамблеи Америки во главе с региональным директором организации Арпи Варданян.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 июля, АРЦАХПРЕСС - Как передает пресс-служба МИД Арцаха, глава МИД подчеркнул заинтересованность арцахской стороны в визитах представителей армянской диаспоры с точки зрения составления ими объективного представления об Арцахе, обогащения новыми знаниями о республике и их дальнейшего применения в деле защиты интересов республики на международной арене.
Министр иностранных дел также ответил на многочисленные вопросы участников, касающиеся региональных процессов, приоритетных направлений внешнеполитической повестки Арцаха, в том числе усилий властей по укреплению сотрудничества между Арцахом и армянской диаспорой.