Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի փորձնակներին
Հուլիսի 14-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի մի խումբ փորձնակների՝ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի գլխավորությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԱԳՆ ղեկավարն ընդգծել է արցախյան կողմի շահագրգռվածությունը՝ հայկական սփյուռքի անդամների կողմից Արցախ այցելություններում՝ հանրապետության մասին անկողմնակալ պատկերացում կազմելու, նոր գիտելիքներով հարստանալու և հետագայում միջազգային ասպարեզում Արցախի շահերի պաշտպանության գործում դրանք կիրառելու տեսանկյունից։
Արտաքին գործերի նախարարը նաև պատասխանել է մասնակիցների բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերում էին տարածաշրջանային գործընթացներին, Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի գերակա ուղղություններին, այդ թվում՝ Արցախի և հայկական սփյուռքի միջև համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իշխանությունների ջանքերին։

Artsakh FM receives interns of Armenian Assembly of America
On July 12, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received a group of interns of the Armenian Assembly of America, led by the organization’s Regional Director Arpi Vartanian, Artsakh MFA informed.
STEPANAKERT, JULY 14, ARTSAKHPRESS: The Foreign Minister stressed the interest of the Artsakh side in the visits of the representatives of the Armenian Diaspora from the viewpoint of gaining objective insight into Artsakh, expanding knowledge on the republic and its further application in the issue of protecting the interests of the republic in the international arena.
The Minister of Foreign Affairs also answered numerous questions of the participants concerning regional processes, priority directions of Artsakh's foreign policy agenda, including the efforts of the authorities to strengthen cooperation between Artsakh and the Armenian Diaspora.