ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության փորձնակներին
Հուլիսի 14-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության փորձնակներին, ովքեր ավանդական ճանաչողական այցով Արցախ էին ժամանել ամառային փորձուսուցման ծրագրի շրջանակներում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է նմանատիպ այցերի կարևորությունը, որոնք հնարավորություն են տալիս անմիջականորեն ծանոթանալ Արցախի քաղաքական, սոցիալական, կրթական և մշակութային կյանքին։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը փորձնակներին է ներկայացրել Արցախի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ Արցախի դիրքորոշումը։

On July 14, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received interns of the Armenian General Benevolent Union, who had arrived in Artsakh on a traditional familiarization visit in the framework of the Summer Internship Program, Artsakh MFA informed.
Artsakh FM receives interns of Armenian General Benevolent Union
STEPANAKERT, JULY 14, ARTSAKHPRESS: Masis Mayilian noted the importance of such visits, which provide an opportunity to get acquainted with the political, educational, cultural and social life of Artsakh оn the ground.
During the meeting, the Foreign Minister presented the main directions and priorities of Artsakh's foreign policy, as well as the position of Artsakh on the process of peaceful settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict.