ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության փորձնակներին
Հուլիսի 14-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության փորձնակներին, ովքեր ավանդական ճանաչողական այցով Արցախ էին ժամանել ամառային փորձուսուցման ծրագրի շրջանակներում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է նմանատիպ այցերի կարևորությունը, որոնք հնարավորություն են տալիս անմիջականորեն ծանոթանալ Արցախի քաղաքական, սոցիալական, կրթական և մշակութային կյանքին։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը փորձնակներին է ներկայացրել Արցախի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ Արցախի դիրքորոշումը։

Глава МИД Арцаха принял стажеров Армянского всеобщего благотворительного союза
14 июля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял стажеров Армянского всеобщего благотворительного союза, прибывших в Арцах с традиционным ознакомительным визитом в рамках программы летней стажировки.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 июля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба МИД Республики Арцах, Масис Маилян отметил важность подобных визитов, которые предоставляют возможность непосредственно ознакомиться с политической, образовательной, культурной и социальной жизнью страны.
В ходе встречи министр иностранных дел представил стажерам основные направления и приоритетные задачи внешней политики Арцаха, а также позицию Арцаха в процессе мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.