Նախագահը կարեւորել է սփյուռքահայ երիտասարդների պարբերական այցելություններն Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 14-ին հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի ամառային փորձառության ծրագրի ամերիկահայ ուսանողների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը կարեւորել է սփյուռքահայ երիտասարդների պարբերական այցելություններն Արցախ՝ ներհայկական կապերի ամրապնդման, հայ ազգային ինքնության պահպանման տեսանկյուններից՝ երախտագիտություն հայտնելով կազմակերպության ղեկավարությանը նման ծրագրերին հատուկ ուշադրություն դարձնելու համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент отметил важность периодических визитов молодежи из Диаспоры в Арцах
14 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с американскими студентами армянского происхождения, проходящими летнюю стажировку в рамках соответствующей программы Армянской Ассамблеи Америки.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом передает главное информационное управление аппарата Презиента Республики Арцах.
В теплой и непосредственной атмосфере были затронуты разные вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики Арцаха, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, связей между Родиной и Диаспорой.
Президент отметил важность периодических визитов молодежи из Диаспоры в Арцах с точки зрения укрепления внутриармянских связей и сохранения армянской национальной идентичности, выразив признательность руководству организации за особое внимание к таким программам.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян, региональный директор Армянской Ассамблеи Америки Арпи Варданян, другие должностные лица.