ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության ու «Բիզնես Արմենիա»-ի միջև ստորագրվել է հուշագիր
Այսօր Արցախի էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանն ընդունել է «Բիզնես Արմենիա»-ի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ, ողջունելով «Բիզնես Արմենիա» ղեկավար կազմին, Լ. Գրիգորյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել նրանց՝ Արցախ այցելելու հրավերն ընդունելու համար:
«Մենք ուշադրությամբ հետևում ենք Հայաստանում և արտերկրում ձեր կողմից իրականացվող աշխատանքներին և պետք է փաստենք, որ ոգևորված ենք ձեր աշխատելաոճով: Գիտեմ, որ անտարբեր չեք նաև Արցախի խնդիրների նկատմամբ և ուրախ եմ, որ մեծ պատրաստակամություն ունեք՝ Արցախին օգնելու և համատեղ ծրագրեր կյանքի կոչելու համար»,- իր խոսքում ասել է Լ. Գրիգորյանը: Նախարարը նշել է, որ առաջիկա քննարկումներում կներկայացնեն այն ուղղությունները, որոնց մասով ակնկալում են «Բիզնես Արմենիա»-ի աջակցությունը:
Իր հերթին Արմեն Ավակ Ավակյանը նշել է, որ շատ հաճելի է հերթական անգամ գտնվել Արցախում: «Նախկինում մենք համագործակցել ենք արցախյան արտադրանքի արտահանմանն աջակցելու նպատակով՝ ապահովելով Արցախի ներկայությունը տարբեր միջազգային ցուցահանդեսներում: Այժմ մենք պատրաստ ենք մեր բոլոր գործիքակազմը ներդնել և աջակցել Արցախի ներդրումային դաշտում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը»,- ընդծել է Ա. Ա. Ավակյանը:
Լևոն Գրիգորայնն ու Արմեն Ավակ Ավակյանը ստորագրել են նաև համագործակցության հուշագիր, որից տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն:

Между министерством экономики и промышленных инфраструктур Республики Арцах и фондом «Бизнес Армения» подписан меморандум
16 июля министр экономики и промышленных инфраструктур Республики Арцах Левон Григорян принял исполнительного директора «Бизнес Армения» Армена Авака Авакяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июля, АРЦАХПРЕСС - Как передает «Арцахпресс», приветствуя руководство «Бизнес-Армения», Л. Григорян поблагодарил их за то, что приняли приглашение посетить Арцах.
«Мы внимательно следим за деятельностью, проводимой фондом, как в Армении, так и за рубежом, и должны заявить, что мы вдохновлены вашим стилем работы. Я знаю, что вы не безразличны и к проблемам Арцаха, и я рад, что у вас есть большое стремление помочь Арцаху, а также реализовать совместные программы», - сказал Л. Григорян. Министр отметил, что в предстоящих дискуссиях будут представлены направления, в которых ожидается поддержка фонда «Бизнес Армения».
В свою очередь, Армен Авак Авакян отметил, что ему очень приятно снова находиться в Арцахе. «Мы ранее сотрудничали в поддержке экспорта продукции Республики Арцах, обеспечивая присутствие Арцаха на различных международных выставках. Теперь мы готовы инвестировать все наши инструменты в реализацию различных программ в инвестиционной сфере Арцаха», - сказал A. Авакян.
Левон Григорян и Армен Авак Авакян также подписали меморандум о сотрудничестве, после которого состоялось расширенное совещание.