ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության ու «Բիզնես Արմենիա»-ի միջև ստորագրվել է հուշագիր
Այսօր Արցախի էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանն ընդունել է «Բիզնես Արմենիա»-ի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ, ողջունելով «Բիզնես Արմենիա» ղեկավար կազմին, Լ. Գրիգորյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել նրանց՝ Արցախ այցելելու հրավերն ընդունելու համար:
«Մենք ուշադրությամբ հետևում ենք Հայաստանում և արտերկրում ձեր կողմից իրականացվող աշխատանքներին և պետք է փաստենք, որ ոգևորված ենք ձեր աշխատելաոճով: Գիտեմ, որ անտարբեր չեք նաև Արցախի խնդիրների նկատմամբ և ուրախ եմ, որ մեծ պատրաստակամություն ունեք՝ Արցախին օգնելու և համատեղ ծրագրեր կյանքի կոչելու համար»,- իր խոսքում ասել է Լ. Գրիգորյանը: Նախարարը նշել է, որ առաջիկա քննարկումներում կներկայացնեն այն ուղղությունները, որոնց մասով ակնկալում են «Բիզնես Արմենիա»-ի աջակցությունը:
Իր հերթին Արմեն Ավակ Ավակյանը նշել է, որ շատ հաճելի է հերթական անգամ գտնվել Արցախում: «Նախկինում մենք համագործակցել ենք արցախյան արտադրանքի արտահանմանն աջակցելու նպատակով՝ ապահովելով Արցախի ներկայությունը տարբեր միջազգային ցուցահանդեսներում: Այժմ մենք պատրաստ ենք մեր բոլոր գործիքակազմը ներդնել և աջակցել Արցախի ներդրումային դաշտում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը»,- ընդծել է Ա. Ա. Ավակյանը:
Լևոն Գրիգորայնն ու Արմեն Ավակ Ավակյանը ստորագրել են նաև համագործակցության հուշագիր, որից տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն:

Memorandum signed between Artsakh ministry of economy and industrial infrastructures and Development Fund of Armenia
On July 16, Artsakh minister of economy and industrial infrastructures, Levon Grigoryan, received president of the Development Fund of Armenia, Armen Avak Avakian.
STEPANAKERT, JULY 16, ARTSAKHPRESS: As ArtsakhPress correspondent informed, greeting the leadership of the Development Fund, levon Grigoryan thanked them for accepting the invitation to visit Artsakh.
''We attentively follow the works carried out by the Fund in Armenia and abroad. I know that you are not indifferent to the problems of Artsakh. I am glad that you are ready to help Artsakh and to implement joint projects,'' said Mr. Grigoryan. The minister noted that in further discussions they will present directions in which they expect the Fund's support.
In his turn, Armen Avak Aakyan said, ''Previously we have supported Artsakh to export its products providing Artsakh's participation in international exhibitions. Now we are ready to help Artsakh to implement various projects in its investment field,''Mr. Avakyan underscored.