Ստեփանակերտում կկայանա ռուսական «Լոյկո Տրիո» խմբի համերգը
Հուլիսի 18-ին` ժամը 19:00-ին, ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության աջակցությամբ Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի է ունենալու ռուսական հանրահռչակ «Լոյկո Տրիո» խմբի համերգը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունից` հավելելով, որ ցանկացողները հրավիրատոմսերը կարող են ձեռք բերել մշակույթի և երիտասարդության պալատի տոմսարկղից:
Նշենք, որ լարային տրիոն կազմավորվել է 1990 թվականին Լոնդոնում, դերասան և երաժիշտ Սերգեյ Էրդենկոյի կողմից: Այն առաջին ռուսական խումբն էր, որն ավանդական էթնիկ երաժշտությունը ներկայացրեց եվրոպական հեղինակավոր բեմերում: Հանրահայտ տրիոյի անդամներ, երաժիշտներ Սերգեյ Էրդենկոն, Արթուր Գորբենկոն և Միխայիլ Սավիչևը, հանդես գալով տասնյակ երկրներում, հանդիսատեսին ներկայացել են վիրտուոզ կատարումներով, զգացմունքայնությամբ և իմպրովիզների ինքնատիպությամբ:

В Степанакерте состоится концерт российского музыкального трио «Лойко»
18 июля в 19:00 при поддержке Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах в Степанакертском дворце культуры и молодежи состоится концерт известного российского трио «Лойко».
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июля, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах, добавив, что желающие приобрести билеты могут обратиться в кассы дворца культуры и молодежи.
Следует отметить, что трио было основано в Лондоне в 1990 году актером и музыкантом Сергеем Эрденко. Это была первая российская группа, которая представляла традиционную этническую музыку на европейских престижных сценах. Знаменитые участники трио, музыканты Сергей Эрденко, Артур Горбенко и Михаил Савичев, выступая в десятках стран, покоряли публику своими  виртуозными, эмоционально-чувствительными и импровизированными выступлениями.