Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ ԱԳ նախարարության կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 20-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի եւ արտերկրում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչների հետ՝ արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորությամբ:
Բակո Սահակյանը  հանդիպում է ունեցել ԱՀ ԱԳ նախարարության կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել է հանրապետության արտաքին քաղաքականությանը, Արցախի դիվանագիտական առաքելությունների գործունեությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել արտգործնախարարության ղեկավարությանը քննարկված խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է արտգործնախարարության ողջ անձնակազմին գերատեսչության հիմադրման 25-ամյակի կապակցությամբ՝ մաղթելով նրանց հաջողություններ եւ ամենայն բարիք:

Artsakh President meets with senior staff of Artsakh foreign ministry’s central apparatus
On 20 July President Bako Sahakyan held a meeting with the senior staff of the Artsakh Republic foreign ministry’s central apparatus and the permanent representatives of the country abroad at the head of foreign minister Masis Mayilyan.
STEPANAKERT, JULY 20, ARTSAKHPRESS: A broad range of issues related to the republic’s foreign policy and the activities of the diplomatic missions of Artsakh were on the discussion agenda.
The President gave concrete instructions to the foreign ministry leadership towards solving the set tasks.
Bako Sahakyan congratulated the entire staff of the foreign ministry on the 25th anniversary of its establishment, wishing them success and all the best, presidential office informed.