Լևոն Մնացականյանը հանդիպել է արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչների հետ
Հուլիսի 21-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ում կայացած խոհրդակցությունների շրջանակներում կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմը և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչները հանդիպել են Արցախի պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ Լևոն Մնացականյանը շնորհավորել է ներկաներին ԱԳՆ հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ ու նոր ձեռքբերումներ դիվանագիտական ճակատում իրականացվող պատասխանատու առաքելության մեջ։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հակամարտության գոտում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը, ինչպես նաև հանրապետության պաշտպանական համակարգի ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները։
Մտքեր են փոխանակվել միջգերատեսչական համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցերի շուրջ։ Երկուստեք ընդգծվել է համատեղ ջանքերի կարևորությունը՝ հանրապետության անվտանգային խնդիրների լուծման և հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակի մասին միջազգային լսարանին և համապատասխան միջազգային կառույցներին ճշգրիտ տեղեկատվություն հասցնելու գործում։
Հանդիպման վերջում Լևոն Մնացականյանը պատասխանել է պաշտպանության բնագավառին առնչվող ներկաների բազմաթիվ հարցերին։

Левон Мнацаканян встретился с постоянными представителями Арцаха за рубежом
21 июля в рамках консультаций, состоявшихся в МИД Республики Арцах, руководящий состав центрального аппарата и Постоянные представители Арцаха за рубежом встретились с министром обороны Левоном Мнацаканяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 июля, АРЦАХПРЕСС - Как передает пресс-служба МИД Республики Арцах, Левон Мнацаканян поздравил присутствующих с 25-летием образования МИД, пожелав успехов и новых достижений в выполняемой ответственной миссии на дипломатическом фронте.
В ходе встречи министр обороны представил оперативно-тактическую обстановку в зоне конфликта, а также прилагаемые усилия, направленные на укрепление системы безопасности республики.
Состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшего развития межведомственного сотрудничества. Стороны подчеркнули важность совместных усилий в решении вопросов безопасности и доведении до международной аудитории и соответствующих международных структур достоверной информации о ситуации в зоне конфликта.