Չեմ բացառում Մինգեչաուրի ջրամբարը որպես թիրախ օգտագործելը. Լևոն Մնացականյան
Չեմ բացառում Մինգեչաուրի ջրամբարը որպես թիրախ օգտագործելը: Անհրաժեշտության դեպքում պաշտպանության բանակը կարող է կաթվածահար անել Ադրբեջանի տնտեսությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` այս մասին այսօր` հուլիսի 24-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով Մինգեչաուրի ՀԷԿ-ը ռմբակոծելու հնարավորության վերաբերյալ հարցին, ասել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը:
«Հնարավորություն ունենք կաթվածահար անելու Ադրբեջանի տնտեսությունը, սակայն դրա առիթն առայժմ չեմ տեսնում: Մարտական արվեստը պահանջում է, որ նման օբյեկտներին ևս հարվածներ հասցվեն։ Դա կվնասի տնտեսությանը ու կբացառի հակառակորդի Զինված ուժերի համապատասխան պաշարների մատակարարման հնարավորությունը։ Այդ օբյեկտը մեր նախագծերում է»,-մասնավորապես նշել է ԱՀ ՊԲ հրամանատարը:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից մի շարք արտասահմանյան զինատեսակների ձեռք բերմանը, մասնավորապես՝ իսրայելական օպերատիվ մարտավարական հրթիռներին,  որոնց հեռահարությունը 300 կմ է, Լ. Մնացականյանը նշել է, որ հայկական կողմը կարող է դրանց համարժեք հակահարված տալ:
«Մեր Զինված ուժերն էլ ունեն նման զենք։ Հարձակողական հնարավորությունները գրեթե նույնն են, ինչ Ադրբեջանինը։ Մենք ունենք նաև նշանառու կրակի հնարավորություն»,- ավելացրել է Լ. Մնացականյանը:

I don't exclude possibility of using Mingachevir as target, Artsakh defense minister says
I don't exclude the possibility of using Mingachevir hydro-power plant as a target. Artsakh's army can paralyze Azerbaijan’s economy if necessary.
STEPANAKERT, JULY 24, ARTSAKHPRESS: As ArtsakhPress correspondent informed, Artsakh Republic defense minister, Lieutenant-General Levon Mnatsakanyan, said the aforementioned during a press conference held on Tuesday.
“We have the capacity to paralyze Azerbaijan’s economy, but I don’t see a reason for that now. The combat art requires making attacks on such military objects. It will cause damage to the economy and will rule out the possibility to deliver respective supplies to the Armed Forces of the adversary,” the defense minister said.
As for the purchase of several foreign weapons by Azerbaijan, in particular, the Israeli operational tactical missiles with a distance of 300 km, the Artsakh defense minister said the Armenian side can give an adequate counterattack to them.
“Our Armed Forces also have a similar weapon. The attacking capacities are almost the same as that of Azerbaijan. We also have the opportunity of precision fire”, the Defense Army commander said.