Չեմ բացառում Մինգեչաուրի ջրամբարը որպես թիրախ օգտագործելը. Լևոն Մնացականյան
Չեմ բացառում Մինգեչաուրի ջրամբարը որպես թիրախ օգտագործելը: Անհրաժեշտության դեպքում պաշտպանության բանակը կարող է կաթվածահար անել Ադրբեջանի տնտեսությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` այս մասին այսօր` հուլիսի 24-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով Մինգեչաուրի ՀԷԿ-ը ռմբակոծելու հնարավորության վերաբերյալ հարցին, ասել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը:
«Հնարավորություն ունենք կաթվածահար անելու Ադրբեջանի տնտեսությունը, սակայն դրա առիթն առայժմ չեմ տեսնում: Մարտական արվեստը պահանջում է, որ նման օբյեկտներին ևս հարվածներ հասցվեն։ Դա կվնասի տնտեսությանը ու կբացառի հակառակորդի Զինված ուժերի համապատասխան պաշարների մատակարարման հնարավորությունը։ Այդ օբյեկտը մեր նախագծերում է»,-մասնավորապես նշել է ԱՀ ՊԲ հրամանատարը:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից մի շարք արտասահմանյան զինատեսակների ձեռք բերմանը, մասնավորապես՝ իսրայելական օպերատիվ մարտավարական հրթիռներին,  որոնց հեռահարությունը 300 կմ է, Լ. Մնացականյանը նշել է, որ հայկական կողմը կարող է դրանց համարժեք հակահարված տալ:
«Մեր Զինված ուժերն էլ ունեն նման զենք։ Հարձակողական հնարավորությունները գրեթե նույնն են, ինչ Ադրբեջանինը։ Մենք ունենք նաև նշանառու կրակի հնարավորություն»,- ավելացրել է Լ. Մնացականյանը:

Я не исключаю использование Мингечаурского водохранилища в качестве мишени. Левон Мнацаканян
Я не исключаю использование Мингечаурского водохранилища в качестве мишени. При необходимости Армия обороны может парализовать экономику Азербайджана.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 июля, АРЦАХПРЕСС – Как передает «Арцахпресс», об этом заявил 24 июля на пресс-конференции министр обороны Республики Арцах генерал-лейтенант Левон Мнацаканян, обращаясь к вопросу о возможности бомбардировки Мингечаурской ГЭС.
«У нас есть возможность парализовать экономику Азербайджана, но я пока не вижу в этом необходимости. Для поражения таких объектов требуется соответствующее боевое искусство. Это нанесет ущерб экономике и исключит возможность поставки соответствующих видов вооружения в Вооруженные силы противника. Этот объект находится в наших проектах», - сказал командующий Министерством обороны Республики Арцах.
Коснувшись приобретения Азербайджаном ряда иностранного вооружения, в частности израильских оперативно-тактических ракет, которые работают на расстоянии 300 км, Мнацаканян отметил, что армянская сторона может дать адекватную контратаку.
«У наших Вооруженных Сил также есть такое оружие. Наступательные возможности почти такие же, как и у Азербайджана», - добавил Л. Мнацаканян.