Մինսկի խմբի համանախագահները Մնացականյան-Մամեդյարով հանդիպման առաջարկ են արել. Բալայան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները առաջարկել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանին և Էլմար Մամեդյարովին ևս մեկ հանդիպում անցկացնել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Արտաքին գործերի նախարարների ևս մեկ հանդիպում անցկացնելու վերաբերյալ առաջարկ ներկայացվել է համանախագահների կողմից: Հանդիպման վայրի և ժամկետների շուրջ վերջնական համաձայնեցումից հետո դրա մասին կտեղեկացնենք մեր հասարակությանը, ինչպես և կատարվել է նախկինում»,- ասաց Բալայանը։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Մամեդյարովը հուլիսի 24-ին հայտարարել էր, որ սեպտեմբերին Նյու Յորքում ծրագրվում է հանդիպում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հետ: Նրա խոսքով՝ հանդիպումը հնարավոր է տեղի ունենա ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում:
Մնացականյան-Մամեդյարով առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 11-ին՝ Բրյուսելում: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) և Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա):

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ сделали предложение о встрече Мнацаканян-Мамедьяров. Т. Балаян
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ сделали предложение провести еще одну встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана Мнацаканяна и Мамедьярова. Об этом сообщает пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 июля, АРЦАХПРЕСС - АРМЕНПРЕСС - «Сопредседатели Минской группы ОБСЕ сделали предложение провести еще одну встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана Мнацаканяна и Мамедьярова. Мы сообщим детали о месте и времени встречи по получению соответствующей информации»,- сказал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
24-го июля министр иностранных дел Азербайджана Мамедьяров заявил, что в сентябре он планирует встретиться в Нью-Йорке с министром иностранных дел Армении Мнацаканяном, возможно – на Генассамблее ООН.
Первая встреча министров Армении и Азербайджана состоялась 11-го июля в Брюсселе. Встреча состоялась в присутствии сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Эндрью Шефера (США) и Стефана Висконти (Франция).