Մինսկի խմբի համանախագահները Մնացականյան-Մամեդյարով հանդիպման առաջարկ են արել. Բալայան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները առաջարկել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանին և Էլմար Մամեդյարովին ևս մեկ հանդիպում անցկացնել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Արտաքին գործերի նախարարների ևս մեկ հանդիպում անցկացնելու վերաբերյալ առաջարկ ներկայացվել է համանախագահների կողմից: Հանդիպման վայրի և ժամկետների շուրջ վերջնական համաձայնեցումից հետո դրա մասին կտեղեկացնենք մեր հասարակությանը, ինչպես և կատարվել է նախկինում»,- ասաց Բալայանը։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Մամեդյարովը հուլիսի 24-ին հայտարարել էր, որ սեպտեմբերին Նյու Յորքում ծրագրվում է հանդիպում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հետ: Նրա խոսքով՝ հանդիպումը հնարավոր է տեղի ունենա ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում:
Մնացականյան-Մամեդյարով առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 11-ին՝ Բրյուսելում: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) և Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա):

The OSCE Minsk Group Co-Chairs have proposed the Armenian and Azerbaijani foreign ministers to have another meeting, Armenia’s foreign ministry spokesperson Tigran Balayan said.
OSCE Minsk Group Co-Chairs suggest Armenian, Azerbaijani FMs to hold another meeting
STEPANAKERT, JULY 25, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “After a final agreement over the location and date of the meeting we will inform the public, as it has been done previously,” he said.
Earlier on July 24 Azerbaijan’s FM Elmar Mammadyarov said that a meeting with Armenian counterpart Zohrab Mnatsakanyan is expected in New York City in September. He said that he meeting will probably take place within the framework of the UN General Assembly.
The first Mnatsakanyan-Mammadyarov meeting took place July 11 in Brussels. The OSCE Minsk Group Co-Chairs were also in attendance.