«Հարսանիք թիկունքում» ներկայացումը կբեմադրվի Արցախում
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության հրավերով և ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ սեպտեմբերին Գյումրու Վ․Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը հյուրախաղերով հանդես կգա Արցախում՝ բեմադրելով «Հարսանիք թիկունքում» ներկայացումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունից՝ հավելելով, որ ներկայացումը կբեմադրվի Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում, սեպտեմբերի 16-ին, 17-ին, 18-ին, 19-ին՝ ժամը 19:00-ին:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ Անահիտ Աղասարյանի «Հարսանիք թիկունքում» ներկայացումը նվիրված է ապրիլյան պատերազմի զոհերի հիշատակին:
Նշենք, որ տոմսերն արդեն վաճառքում են, իսկ մանրամասն տեղեկությունների համար ցանկացողները կարող են զանգահարել 097-20-31-06 հեռախոսահամարով:

Спектакль «Арсаник Тикункум» пройдет в Арцахе
По приглашению Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах и при поддержке Министерства культуры РА в сентябре в Арцахе выступит Государственный академический драматический театр Гюмри им. В. Ачемяна со спектаклем «Арсаник Тикункум».
СТЕПАНАКЕРТ, 28 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве культуры, по делам молодежи и туризма АР, добавив, что мероприятие пройдет в Степанакертском Дворце культуры и молодежи 16, 17, 18, 19 сентября,в 19:00.
По словам источника, спектакль Анаит Агасарян «Арсаник Тикункум» посвящен памяти жертв апрельской войны.
Отметим, что билеты уже в продаже, а те, кто желает получить дополнительную информацию, могут позвонить по телефону 097-20-31-06.