Կասֆալտապատվի Գետավան – Հաթերք – Ականաբերդ ավտոճանապարհը. քաղաքաշինության նախարար
Նախագծային կազմակերպության հետ միասին կհստակեցվի, թե ինչ նախապատրաստական աշխատանքներ պետք է կատարվեն, որպեսզի հնարավոր լինի ավելի քիչ ֆինանսական միջոցներով կազմակերպել Գետավան – Հաթերք ավտոճանապարհի բարեկարգումն ու ասֆալտապատումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ՝ այս մասին ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը՝ նախօրեին կայացած մամլո ասուլիսում:
Նախարարի խոսքով կուսումնասիրվի և կմշակվի նախատեսվող աշխատանքների նախագծային փաթեթը, որից հետո կմեկնարկեն աշխատանքները: Գետավան – Հաթերք ավտոճանապարհի ասֆալտապատումը կկազմակերպվի առաջին փուլում, իսկ  Հաթերք – Զագլիկ – Ականաբերդ ավտճանապարհինը՝ երկրորդ փուլում:
Ինչ վերաբերում է Հաթերք համայնքի ջրամատակարարմանը, ապա Կ. Շահրամանյանը նշել է, որ այժմ աղբյուրից դեպի օրվա կարգավորման ջրամբարներ նոր մայր ջրագիծ է անցկացվում:
«Համայնքն ունի ջրամատակարարաման ներքին ցանց: Ճիշտ է վերանորոգման անհրաժեշտություն կա, սակայն դա կիրականացվի ավելի ուշ: Այս պահին առաջնահերթ է ջրի անհրաժեշտ քանակը հասցնել և մատակարարել համայնքին»,- նշել է Կ. Շահրամանյանը:

Трасса Гетаван-Атерк-Аканаберд будет заасфальтирована. Министр градостроительства
Вместе с проектной организацией будет уточнено, какую подготовительную работу следует провести для улучшения и асфальтирования трассы Гетаван-Атерк-Аканаберд с меньшим количеством затрат.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 августа, АРЦАХПРЕСС - Как передает «Арцахпресс», об этом заявил на пресс-конференции министр градостроительства Республики Арцах Карен Шахраманян.
По словам министра, пакет проектов будет разработан и изучен, после чего начнутся работы. На первом этапе будет организована асфальтировка шоссе Гетаван-Атерк, а во втором этапе будет проходить асфальтирование по маршруту Атерк-Заглик-Аканаберд.
Что касается водоснабжения общины Атерк, К. Шахраманян отметил, что теперь из источника строится новый главный водопровод.
«В сообществе есть своя сеть водоснабжения. Существует необходимость в ее ремонте, но это будет сделано позже. В настоящий момент важно увеличить количество воды и обеспечить сообщество», - сказал К. Шахраманян.