Հադրութում կազմակերպվել է «Մաքուր Հադրութ» խորագրով միջոցառում
Հադրութի շրջվարչակազմի մշակույթի և երիտասարդության հարցերի բաժնի նախաձեռնությամբ շրջկենտրոնում այսօր կազմակերպվել է «Մաքուր Հադրութ» խորագրով միջոցառում:
Հադրութում    կազմակերպվել  է  «Մաքուր  Հադրութ»   խորագրով      միջոցառում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  Հադրութի շրջվարչակազմի  աշխատակազմի մշակույթի և երիտասարդության  հարցերի բաժնի վարիչ Երազիկ Հայրիյանն  ասել  է,  որ  մաքրման  աշխատանքներին  մասնակցել են   ավելի  քան   40   հադրութցի:
Նրա  խոսքով՝  միջոցառման   մասնակիցները,   մաքրման  աշխատանքներ   իրականացնելով,   Հադրութի   Ազատության  հրապարակից  քայլել   են  դեպի  շրջկենտրոնի  «Յոթ կռան»   կոչվող տարածք:
Մեր   զրուցակիցն  ավելացրել  է, որ  նման   միջոցառումները    նպատակ  ունեն  քաղաքը     դարձնել  ավելի   մաքուր  և  գրավիչ, ինչպես  նաև    ուշադրության  կենտրոնում   պահել  պատմամշակութային   հուշարձաններն  ու  բնությունը:
Նշենք, որ  մաքրման  աշխատանքների   իրականացմանն   աջակցել  են  Հադրութի   շրջվարչակազմի  ղեկավարը, քաղաքապետարանի, «Դորութ Ստուդիո» ճարտարապետական ընկերության, մշակութային  օջախների,   ԱՀ  արտակարգ  իրավիճակնրի  պետական  ծառայության (ԱԻՊԾ) Հադրութի շրջանային բաժնի   և  էլեկտրոցանց ՓԲԸ-ի  աշխատակիցները:

В Гадруте было организовано мероприятие под названием «Чистый Гадрут»
По инициативе Департамента по делам культуры и молодежи администрации Гадрута, 6 августа в районном центре было организовано мероприятие «Чистый Гадрут».
СТЕПАНАКЕРТ, 6 августа, АРЦАХПРЕСС - Как сообщил в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» руководитель Департамента по делам культуры и молодежи районной администрации Гадрута Еразик Айриян, добавив, что в уборке приняли участие более 40 человек.
По его словам, участники мероприятия, осуществляя уборочные работы, прошли от площади Свободы до территории под названием «Йот кран».
Наш собеседник добавил, что такие мероприятия направлены на то, чтобы сделать город более чистым и привлекательным, а также держать в центре внимания исторические и культурные памятники и природу.
Следует отметить, что в осуществлении уборки помощь оказали руководитель районной администрации Гадрута, работники мэрии, архитектурной компании «Гадрут Студио», культурных центров, регионального отделения Гадрута МЧС и ЗАО «Электросеть».