Ռուս սահմանապահները հայ-թուրքական սահմանին մեկ շաբաթում երկրորդ սահմանախախտին են բռնել
Հայաստանում Ռուսաստանի ԱԴԾ Սահմանապահ վարչության աշխատակիցները բռնել են պետական սահմանը հերթական խախտողին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ Սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ որ Արտաշատի սահմանապահ ջոկատի տեղամասում ռուս սահմանապահները տղամարդու են բռնել, որն ապօրինի հատել է Արաքս գետով անցնող հայ-թուրքական սահմանը:
Նախնական ստուգումներով պարզվել է, որ սահմանախախտը Բանգլադեշի քաղաքացի է: Օրենսդրությամբ սահմանված կարգով նրան փոխանցել են Հայաստանի իրավապահ մարմիններին:
Ներկայումս անցկացվում են անհրաժեշտ համալիր միջոցառումներ տեղի ունեցածի բոլոր հանգամանքները պարզելու համար:

Российские пограничники задержали второго за неделю нарушителя армяно-турецкой границы
Сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения задержали очередного нарушителя государственной границы.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 августа, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба ПУ ФСБ РФ в Армении, российские пограничники на участке Арташатского пограничного отряда, задержали мужчину, который незаконно пересёк армяно-турецкую границу, проходящую по реке Аракс.
В ходе первичных проверочных мероприятий установлено, что злоумышленник является гражданином Народной Республики Бангладеш.
Нарушитель в установленном законодательством порядке передан в правоохранительные органы Республики Армения.
В настоящее время проводится комплекс необходимых мероприятий для выяснения всех обстоятельств происшествия.