Իսրայելի բանակի մարտական զորամասերում կծառայեն ռեկորդային թվով աղջիկներ
Իսրայելի պաշտպանության բանակի մարտական զորամասերում ծառայելու ցանկություն են հայտնել 1000 զինակոչիկ-աղջիկներ. դա ռեկորդային թիվ Է անցյալ տարիների համեմատությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել Է «Գալեյ ՑԱԽԱԼ» բանակային ռադիոկայանը՝ ամփոփելով այս շաբաթ ավարտվող բանակային նոր զորակոչի արդյունքները:
Նշվում Է, որ դեռ հինգ տարի առաջ նման կամավորների թիվը աղջիկների շրջանում կրկնակի պակաս Էր: Հաղորդվում Է նաեւ, որ մարտական զորամասերում ծառայել ցանկացող աղջիկների թիվն ավելացել Է նաեւ կրոնասեր աղջիկների շրջանում:
Բացի բնիկ իսրայելցիներից, ՑԱԽԱԼ-ին միացել են երիտասարդ հայրենադարձներ, որոնք ժամանել են Եվրոպայի, Լատինական Ամերիկայի, Աֆրիկայի տարբեր երկրներից: Նրանցից Իսրայելի պաշտպանության բանակի զորամասերում ծառայելու են 312 մարդ՝ Ուկրաինայից, 285-ը՝ Ռուսաստանից, 248-ը՝ ԱՄՆ-ից եւ 167-ը՝ Ֆրանսիայից: Նրանց մի մասին ընդունել են ինժեներային կորպուս, հայրենադարձները նաեւ կծառայեն պարաշյուտիստ-դեսանտայինների բրիգադում, զրահատանկային եւ հրետանային կորպուսներում, փրկարարների եւ հակաօդային պաշտպանության գումարտակներում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В боевых частях армии Израиля будет служить рекордное число девушек
Желание служить в боевых частях Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) изъявили 1000 девушек-призывниц — это рекордное число по сравнению с прошлыми годами, сообщает армейская радиостанция "Галей ЦАХАЛ" по итогам завершившегося на этой неделе нового армейского призыва.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 августа, АРЦАХПРЕСС - Отмечается, что еще пять лет назад таких добровольцев среди девушек было в два раза меньше.
Сообщается также и об увеличении числа призывниц, пожелавших служить в боевых частях, среди религиозных девушек.
Кроме коренных израильтян, к ЦАХАЛ присоединились молодые репатрианты, прибывшие их разных стран Европы, Латинской Америки, Африки. В том числе в частях Армии обороны Израиля будут служить 312 человек из Украины, 285 из России, 248 из США и 167 из Франции.
Часть из них зачислена в инженерный корпус, репатрианты также будут служить в бригаде парашютистов-десантников, бронетанковом и артиллерийском корпусах, батальонах спасателей и противовоздушной обороны, сообщает РИА Новости.