Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 9-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի պատվիրակությանը՝ զարգացման գծով տնօրեն Արթուր Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծել են Արցախի գյուղական համայնքների դպրոցներում կազմակերպության գործունեության կարևորությունը՝ բոլոր երեխաների համար որակյալ կրթության հավասար հնարավորություններ ստեղծելու տեսանկյունից։ Նշվել է նաև ծրագրի դերն Արցախի, Հայաստանի և Սփյուռքի միջև կապերի ամրապնդման համատեքստում։
Արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել հանրապետության տարածքում կազմակերպության գործունեության իրականացմանը և ընդլայնմանը։

Глава МИД Арцаха принял делегацию образовательного фонда «Обучай - Армения»
9 августа министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял делегацию образовательного фонда «Обучай - Армения» во главе с директором по развитию Артуром Мартиросяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 августа, АРЦАХПРЕСС - Как передает пресс-служба МИД Арцаха, в ходе встречи стороны подчеркнули важность деятельности организации в сельских школах Арцаха с точки зрения создания равных возможностей для получения качественного образования для детей. Была также отмечена роль программы в контексте укрепления связей между Арцахом, Арменией и диаспорой.
Глава внешнеполитического ведомства выразил готовность оказать всяческое содействие в осуществлении и расширении деятельности организации на территории республики.