Տող գյուղի հարակից տարածքում կկազմակերպվի «Արցախի Երիտֆորում 2018» ծրագիրը
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունը և «Հանուն Արցախի» երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունը օգոստոսի 24-27-ը Հադրութի շրջանի Տող գյուղի հարակից տարածքում գտնվող «Նոր կյանք» համալիրում համատեղ ուժերով կազմակերպելու են «Դու երիտասարդ ես» խորագրով «Արցախի Երիտֆորում 2018» ծրագիրը:
Տող գյուղի հարակից տարածքում կկազմակերպվի  «Արցախի Երիտֆորում 2018» ծրագիրը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի   հետ  զրույցում  ասել  է  ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության   նախարարության երիտասարդության հարցերի բաժնի պետ Դավիթ Ղուկասյանը:
Նրա   խոսքով՝   արդեն   6-րդ    տարին  է,  ինչ  Արցախում    կազմակերպվում  է   նման   ծրագիր, որին   հնարավորություն  են  ունենում  մասնակցելու  18-35   տարեկան երիտասարդներ:
Այս   տարի   «Արցախի Երիտֆորում 2018» ծրագրին    կմասնակցեն  Արցախի  բոլոր   շրջաններից  7-ական   ակտիվ  երիտասարդ, ինչպես  նաև  համալսարանների  ուսխորհուրդների   և   հասարակական   կազմակերպությունների անդամներ: Ընդհանուր  առմամբ, մասնակիցների    թիվը    կկազմի    շուրջ   80  հոգի:
Ծրագրի   շրջանակներում  նախատեսվում  է  կազմակերպել Արցախի    պետական    գերատեսչությունների  ղեկավարների   հետ հանդիպումներ, այցելություններ   պատմամշակութային  վայրեր  և  տարաբնույթ   մշակութաժամանցային  միջոցառումների  անցկացում:
«Ծրագրի նպատակն է  նպաստել Արցախի երիտասարդական ներուժի ակտիվացմանն ու զարգացմանը, բարձրացնել երիտասարդների մասնակցությունը համայնքի զարգացման գործին, խթանել միջհամայնքային համագործակցությունը: Ստեղծել   հատուկ բարեկամական և անմիջական մթնոլորտ, որտեղ տարբեր շրջաններից ժամանած երիտասարդները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու և շփվելու միմյանց  հետ»,-ասել  է Դ.  Ղուկասյանը:
Տեղեկացնենք, որ  ծրագրին մասնակցելու համար երիտասարդները պիտի  մինչև 2018 թվականի օգոստոսի 15-ը ներառյալ  ներկայացնեն լրացված հայտ և ինքնակենսագրություն: Վերջում  կազմակերպիչները կկատարեն  ընտրություն   և  արդյունքների մասին տեղյակ   կպահեն դիմողներին:  Մանրամասն   տեղեկությունների  համար    ցանկացողները  կարող  են     զանգել   հետևյալ  հեռախոսահամարներով՝  (047) 73-20-73, (047) 73-40-73:

Программа «Арцахский молодежный форум-2018» будет организована недалеко от общины Тох
24-27 августа в комплексе «Новая жизнь», расположенном недалеко от общины Тох Гадрутского района, совместно с министерством культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах и молодежной неправительственной организацией «Во имя Арцаха» будет организована программа «Арцахский молодежный форум-2018» под названием «Ты молод».
СТЕПАНАКЕРТ, 15 августа, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил начальник отдела по делам молодежи Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Давид Гукасян.
По его словам, вот уже на протяжении 6-ти лет в Арцахе организовывается подобная программа, в которой может участвовать молодежь в возрасте 18-35 лет.
В этом году в программе «Арцахский молодежный форум-2018» примут участие 7 активных молодых людей из всех регионов Арцаха, а также члены студенческих советов и неправительственных организаций. В целом число участников составит около 80 человек.
В рамках программы планируется организовать встречи с главами государственных ведомств Арцаха, посетить исторические и культурные объекты и провести различные культурные мероприятия.
«Цель проекта - способствовать активизации и развитию молодежного потенциала Арцаха, расширять участие молодежи в развитии общин, содействовать межобщинному сотрудничеству. А также создать особую дружескую и непосредственную атмосферу, где молодые люди из разных районов получат возможность познакомиться и пообщаться друг с другом», - сказал Д. Гукасян.
Для участия в программе, необходимо предоставить заполненную заявку и автобиографию до 15 августа 2018 года. Затем организаторы сделают выбор и проинформируют заявителей о результатах. Для получения дополнительной информации звоните по телефону (047) 73-20-73, (047) 73-40-73.