2019-ին Բերձորը ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան նոր հիվանդանոց կունենա
ԱՀ կառավարության և «Վիվա-սելլ ՄՏՍ Արմենիա» ընկերության համաֆինանսավորմամբ Բերձորում նոր հիվանդանոց է կառուցվում:
2019-ին  Բերձորը   ժամանակակից  չափանիշներին    համապատասխան  նոր  հիվանդանոց  կունենա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում    ԱՀ  քաղաքաշինության  նախարարության   կապիտալ   շինարարության     վարչության   գլխավոր   մասնագետ  Լևոն  Հարոյանն  ասել է, որ   բուժհաստատության     շինաշխատանքներն  սկսվել  են  2012 թվականից:
Նրա  խոսքով՝   հիվանդանոցը  եռհարկանի  է՝  ներառյալ   նկուղային  հարկը: Շինարարական  աշխատանքների  մեծ  մասն  ավարտված  է: Այժմ  ընթանում  է  շինության  ներքին հարդարման  և   հատակների  տեղադրման    աշխատանքները:  Կիրականացվի  նաև     տարածքի  բարեկարգում:
«Հիվանդանոցի   շենքն   ամբողջությամբ  համապատասխանում  է   ժամանակակից  չափանիշներին:   Բերձորի բուժհաստատությունը կունենա վիրահատարան, ծնարան, դիահերձարան, մանկական բաժանմունք և ստացիոնար բուժման համար անհրաժեշտ բոլոր միջոցները»,-տեղեկացրել  է  Լ. Հարոյանը  և    նշել, որ  հիվանդանոցը   շահագործման  կհանձնվի   2019  թվականին:

В 2019 году в Бердзоре будет новая современная больница
В Бердзоре строится новая больница при совместном финансировании правительства Республики Арцах и компанией "ВиваСелл-МТС Армения".
СТЕПАНАКЕРТ, 16 августа, АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" главный специалист отдела капитального строительства Министерства градостроительства Республики Арцах Левон Ароян сказал, что строительные работы медицинского учреждения начались в 2012 году.
По его словам, в больнице три этажа, включая подвальное помещение. Большая часть строительных работ завершена. Сейчас ведутся работы по внутренние работы и работы по укладке полов. Также будут осуществлены работы по благоустройству территории.
«Здание больницы полностью соответствует современным стандартам. Медицинский центр Бердзора будет иметь операционную, родильный дом, морг, педиатрию и все необходимые медицинские принадлежности», - сказал Л. Ароян, отметив, что больница будет введена в эксплуатацию в 2019 году.