Խորհրդարանի ղեկավարը ընդունել է պատանի ճամբարականների
Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է ԱՀ ԿԳՍ և ՀՀ ԿԳ նախարարությունների կողմից նախաձեռնված, Պատարայում գործող պատանեկան ճամբարի մասնակիցներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 17 ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԺ լրատվության և հանրային կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ ողջունելով պատանիներին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է մարզատուրիստական ճամբարի անցկացումը Արցախում՝ երկու հայկական հանրապետությունների ավագ դպրոցականների միջև նոր շփումներ, ծանոթություններ հաստատելու, տարբեր գաղափարների շուրջ միավորվելու և ազգային միասնությունը ամրապնդելու տեսանկյունից:
ԱԺ նախագահն անդրադարձել է կրթական ոլորտում իրականացվող ծրագրերին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությանը, իշխանության ճյուղերի հավասարակշռման և զսպան մեխանիզմներին, ինչպես նաև Ազգային ժողովի գործառույթներին ու կառուցվածքին վերաբերող թեմաների:

Руководитель парламента принял участников юношеского лагеря
Председатель Национального собрания Ашот Гулян встретился с участниками действующего в селе Патара юношеского лагеря, инициированного Министерством образования, науки и спорта Республики Арцах и Министерством образования и науки Республики Армения.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 августа, АРЦАХПРЕСС - Как передает отдел информации и по связям с общественностью НС Республики Арцах, приветствуя гостей, руководитель парламента подчеркнул важность проведения спортивно-юношеского лагеря в Арцахе с точки зрения установления новых контактов, знакомств между старшеклассниками двух армянских республик, сплочения вокруг разных идей и укрепления национального единства.
Председатель НС коснулся также осуществляемых в сфере образования программ, азербайджано-карабахского конфликта, механизмов сдержек и противовесов между ветвями власти, а также функций и структуры Национального собрания.