Պետնախարար Մարտիրոսյանն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը օգոստոսի 22-ին ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը։
Պետնախարար Մարտիրոսյանն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի
պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից՝ ողջունելով հյուրերին՝ պետնախարարը բարձր է գնահատել «Թուֆենկյան»հիմնադրամի կողմից իրականացված ծրագրերը՝ նշելով, որ ըստ ուղղությունների՝դրանք բոլորն էլ պահանջված են, և կառավարությունն այսուհետ ևս պատրաստ էշարունակել համագործակցությունը։ Նրա խոսքով՝ չնայած տնտեսության զարգացմանբարձր տեմպերին՝ այնուամենայնիվ, սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում խնդիրներըշատ են և բարեգործական ծրագրերն այդ հարցերի լուծման գործում մեծ նպաստ ենբերում։ Հյուրերի խնդրանքով՝ Գ. Մարտիրոսյանը ներկայացրել է նաև գործադիրիշխանության կողմից իրականացվող տնտեսական քաղաքականությանառաջնահերթությունները և վերջին ամիսներին արձանագրված բարձր ցուցանիշները։
Շնորհակալություն հայտնելով պետնախարարին ջերմ ընդունելության ևհամագործակցության պատրաստակամության համար՝ «Թուֆենկյան» բարեգործականհիմնադրամի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Դուդաքլյանը նշել է, որ անցած 15տարիների ընթացքում բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացվել, որոնք շարունակելուեն նոր թափ ստանալ։ Նրա խոսքով՝ վերաբնակեցման, գյուղատնտեսությանզարգացման և առաջնահերթ այլ ուղղություններում իրականացվող ծրագրերինպատակը ուժեղ և զարգացած Արցախի տեսլականն է, և այդ հարցում իրենքշարունակելու են գործադրել են բոլոր ջանքերը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցությանծրագրերի ընդլայնման անհրաժեշտության և կոնկրետ ուղղություններում նործրագրեր իրականացնելու շուրջ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամիհոգաբարձուների խորհրդի անդամ Անդրանիկ Գասպարյանը և Արցախի ծրագրերիկառավարիչ Էդվին Գրիգորյանը։

Государственный министр Мартиросян принял делегацию благотворительного фонда «Туфенкян»
22 августа государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян принял делегацию благотворительного фонда «Туфенкян».
СТЕПАНАКЕРТ, 22 августа, АРЦАХПРЕСС – Как сообщает отдел информации и по связям с общественностью аппарата госминистра Республики Арцах, приветствуя гостей, Григорий Мартиросян высоко оценил программы, осуществляемые фондом «Туфенкян», отметив, что в соответствии с указаниями, они все являются востребованными, и правительство Республики Арцах готово продолжать сотрудничество. По его словам, несмотря на высокие темпы экономического роста, в социально-экономической сфере существует достаточно много проблем, а благотворительные программы внесли большой вклад в решение этих вопросов. По просьбе гостей, Г. Мартиросян также рассказал о приоритетах экономической политики исполнительной власти, а также о высоких показателях, зафиксированных в последние месяцы.
Выразив благодарность государственному министру за теплый прием и готовность к сотрудничеству, исполнительный директор благотворительного фонда «Туфенкян» Раффи Дудаклян отметил, что за последние 15 лет было реализовано множество программ, которые будут иметь место и в будущем. По его словам, цель программ, направленных на миграцию, развитие сельского хозяйства и других приоритетных направлений, - это видение сильного и развитого Арцаха, и они будут продолжать делать все возможное в этом направлении.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями о необходимости расширения программ сотрудничества и реализации конкретных проектов.
В заседании также принял участие член Попечительского совета Благотворительного фонда «Туфенкян» Андраник Гаспарян и руководитель офиса фонда в Арцахе Эдвин Григорян.