Գերմանիայի ԱԳՆ–ում հայտարարել են Թուրքիայի հետ հարաբերությունները բարելավելու մտադրության մասին
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Հեյկո Մասը հայտարարել է, որ Գերմանիայի իշխանությունները նախատեսում են շարունակել աշխատանքը Թուրքիայի հետ հարաբերությունները բարելավելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 5ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳ նախարարը պատմել է, որ Թուրքիան Գերմանիայի համար «ավելին է, քան հարեւան»։
«Նա Գերմանիայի կարեւոր գործընկերն է»,–news.am-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Մասը։
Նախարարը հավելել է, որ Գերմանիայի իշխանությունները մտահոգված են Թուրքիայում մարդու իրավունքների հետ կապված իրավիճակով։ Դա, նրա խոսքով, բարդացնում է երկրների միջեւ հարաբերությունները։ Մասը շեշտել է, որ այդ թեման կբարձրացնի Թուրքիա պաշտոնական այցի ժամանակ։

В МИД Германии заявили о намерении улучшать отношения с Турцией‍
Министр иностранных дел ФРГ Хайко Маас заявил, что немецкие власти планируют продолжать работать над улучшением отношений с Турцией. Слова министра приводит Die Zeit.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 сентября, АРЦАХПРЕСС - Глава немецкого МИДа отметил, что Турция является для Германии «больше, чем соседом».
«Она [Турция] важный партнер Германии», — подчеркнул Маас.
Министр добавил, что у немецких властей вызывает опасения ситуация с правами человека в Турции — это, по его словам, осложняет отношения между странами. Маас подчеркнул, что эта тема будет поднята во время его официального визита в Турцию.