Երկու մարդ է զոհվել Ճապոնիայի Հոկայդո կղզում տեղի ունեցած երկրաշարժից
Երկու մարդ Է զոհվել, 125-ը՝ տուժել, եւս 39 հոգի անհայտ կորած Է համարվում Ճապոնիայի Հոկայդո կղզում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել Է Ճապոնիայի նախարարների կաբինետի գլխավոր քարտուղար Եսիհիդե Սուգան:
Տարերային աղետի պատճառով դադարեցվել Է չորս Էլեկտրակայանների աշխատանքը, առանց Էլեկտրականության Է մնացել մոտավորապես 3 հազար տուն: Փրակարար գործողությանը մասնակցում Է շուրջ 20 հազար մարդ երկրի ինքնապաշտպանության ուժերի, ոստիկանության եւ հրշեջ պահպանության աշխատակիցների թվից, գործի Է դրված շուրջ 50 ուղղաթիռ:
Հոկայդոյի նահանգապետ Խարումի Տակահասին չեղարկել Է պլանավորված այցը Ռուսաստան, որպեսզի կազմակերպի երկրաշարժի հետեւանքների վերացման աշխատանքները: 6,7 մագնիտուդով երկրաշարժը Հոկայդո կղզում տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով լույս սեպտեմբերի 6-ի գիշերը: Այս շաբաթ Ճապոնիայում 11 մարդ Է զոհվել, ավելի քան 600 հոգի վերքեր են ստացել «Ջեբի» թայֆունի պատճառով, որն ամենահզորն Էր վերջին 25 տարում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Два человека погибли, 125 пострадали, еще 39 числятся пропавшими без вести в результате землетрясения на японском острове Хоккайдо, сообщил журналистам на брифинге генеральный секретарь кабинета министров Японии Есихидэ Суга. Информацию передает «Интерфакс».
Землетрясение на японском острове Хоккайдо: 2 человека погибли, 125 пострадали
СТЕПАНАКЕРТ, 6 сентября, АРЦАХПРЕСС - Из-за стихийного бедствия была прекращена работа четырех электростанций, без электричества остались около 3 тыс. домов. В спасательной операции принимают участие около 20 тыс. человек из числа сотрудников сил самообороны страны, полиции и пожарной охраны, задействованы около 50 вертолетов.
Губернатор Хоккайдо Харуми Такахаси отменила запланированный визит в Россию, чтобы устранять последствия землетрясения.
В то же время премьер-министр Японии Синдзо Абэ не меняет планов относительно поездки 10 сентября во Владивосток для участия в Восточном экономическом форуме и переговоров с президентом России Владимиром Путиным, подтвердил генсек кабинета.
Землетрясение магнитудой 6,7 произошло на Хоккайдо в ночь на четверг по местному времени (вечером в среду по московскому времени).
На этой неделе в Японии погибли 11 человек и более 600 получили ранения из-за тайфуна «Джеби», самого мощного за 25 лет.