Մոշաթաղի դպրոցի վերակառուցման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Հայրենասեր» բարեգործական, հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր Ստեփան Սարգսյանը՝ մանրամասնելով, որ շինարարական աշխատանքները մեկնարկել են ընթացիկ տարվա հունիս ամսվա սկզբին և նախատեսվում է ավարտել մինչև տարեվերջ:
Նրա խոսքով՝ վերակառուցումից հետո Մոշաթաղի դպրոցական շենքը կունենա ժամանակակից պայմաններ:
Ծրագիրն իրականացվում է ԱՄՆ-ում գործող «Հայրենասեր» բարեգործական կազմակերպության միջոցներով:
«Կրթօջախը գտնվում էր անմխիթար վիճակում: Շինարարական աշխատանքների ավարտին դպրոցական շենքը հնարավորություն կտա ուսումնական գործընթացը լիարժեք կազմակերպել: Շինարարական աշխատանքներին զուգահեռ՝ ընդլայնվելու է դպրոցի տարածքը: Նոր շենքում կգործեն նաև դահլիճը և ժամանակակից ստանդարտներին համապատասխան սանհանգույցներ»,- նշել է Ս. Սարգսյանը:
«Հայրենասեր» ՀԿ-ի համահիմնադրի խոսքով՝ ԱՀ կառավարության օժանդակությամբ նոր դպրոցը կունենա ժամանակակից կենտրոնացված ջեռուցման համակարգ:
«Ներկայումս դպրոցում սովորում է 53 աշակերտ: Դպրոցական նոր շենքը նախատեսված է 108 աշակերտի համար: Հարկ է նշել, որ նոր կրթօջախում կգործի նաև «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիա»,- մասնավորապես ավելացրել է Ս. Սարգսյանը:

Reconstruction works of secondary school in Moshatagh are underway
Reconstruction works of secondary school in Moshatagh community of Kashatagh region, Artsakh Republic are underway.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 6ARTSAKHPRESS: Stepan Sargsyan, co-founder of ''Hayrenaser'' charity NGO told "Artsakhpress" that the construction works started in early June and are expected to be completed by the end of the year.
According to him, after reconstruction, the school building in Moshatagh will have modern conditions.
The program is carried out by means of US-based ''Hayrenaser'' charity organization.
The school was in poor condition. After construction works the educational process will be fully organized. Parallel to the construction work, the school territory will be expanded. The new building will include a hall and bathrooms with modern standards,'' said Sargsyan.
According to the co-founder of the "Hayrenaser" NGO, with the support of the government of the Republic of Artsakh the new school will have a modern centralized heating system.
"Currently, 53 pupils study at the school. The new school building is designed for 108 pupils. It's worth mentioning that in the new school will also operate ''Armath''engineering laboratory," he concluded.